Vaše eBooky v akci - Marta Sojková

Autorka eBooku Jak vytvořit atraktivní životopis

V dalším díle sekce Vaše eBooky v akci Vám chci představit autorku eBooku Jak vytvořit atraktivní životopis, Martu Sojkovou. Marta tento eBook nabízí na svém webu jako eBook zdarma, to znamená, že návštěvníci, kteří přijdou na její web (a s největší pravděpodobností se zajímají právě o to, jak vytvořit atraktivní životopis), si mohou eBook ihned stáhnout zdarma.

Co tím Marta získává? Především kontakt - emailovou adresu - na potenciálního klienta, návštěvníka jejího webu. Mnoho lidí totiž na webové stránky přijde a zase odejde a pokud na ně nezískáte emailovou adresu, je velice pravděpodobné, že už si na Vás nevzpomenou.

Většina lidí potřebuje pro své nákupní rozhodování více, než jen navštívit web nebo prodejnu. Potřebují se s Vámi setkávat opakovaně (z průzkumů vyplývá, že až 5x předtím, než uskuteční nákup). Proto je tak důležité sbírat na návštěvníky svého webu kontakty tak, jako to dělá například Marta na svém webu www.jak-ziskat-vysnenou-praci.cz. Pokud email nemáte, druhou šanci už často nedostanete. Vlny internetu jsou totiž široké a konkurence velká.

A co tím získává návštěvník? Především opravdu hodnotné informace a řešení problému či otázek, které nejspíše má. Martin eBook je po obsahové stránce velice vydařený a poskytuje čtenářovi opravdu detailní a hodnotný obsah na dané téma. Mimochodem tak splňuje i další z funkcí eBooku zdarma - buduje důvěru v Martu coby expertku na danou oblast. Zkuste se při pročítání Martina eBooku zamyslet nad tím, kde je to Vaše know-how, kterým můžete pomoct svým klientům.

Co bych v tomto eBooku přidala rozhodně mnohem více, jsou odkazy zpět na web autorky a zároveň na její služby. eBook zdarma má samozřejmě být i předvojem prodeje, proto je velice vhodné odkazovat na Váš web. Pokud máte eshop, tak například na různé produkty nebo navazující články. V tomto případě, kdy Marta poskytuje služby, je vhodné odkazovat na možnost objednání si konzultace.

Martina cesta k napsání vlastního eBooku
(za méně než 14 dní :))

Ve videu od Marty Sojkové se dozvíte nejen něco o tom, jak má správně vypadat atraktivní životopis, ale taky to, jaká byla její cesta k napsání eBooku a jak jí tvorba šla. Když jsme si s Martou psaly, dozvěděla jsem se, že měla eBook napsaný dokonce rychleji, než za plánovaných 14 dní. Ano, i to Vám hrozí 😀 Někdy totiž některé nové věci člověk odkládá a odkládá, protože vlastně neví, co od nich čekat. S psaním je to právě tak. A když se pak do psaní pustíte, často zjistíte, že Vás to tak baví, že se od toho nemůžete odtrhnout 🙂

A teď si poslechněte (nebo přečtěte) Martin příběh o její cestě k eBooku: 

Dobrý den,

sháníte práci a posíláte svoje životopisy? Tak to se vám určitě stalo, že vám na tu vaši nabídku přišlo hodně málo odpovědí, nebo prakticky žádná, natož pozvání na pohovor. Možná to bude tím, že váš životopis vypadá nějak takhle. Určitě bude obsahovat to, co má, ale pravděpodobně bude mít i něco navíc anebo něco v nesprávné formě. A co si budeme povídat, ta vizuální stránka toho životopisu není nic světoborného. Personalista vidí takových životopisů denně desítky. Podívá se na něj, prolétne ho, a pokud nejste nějaké eso, to znamená, že nemáte obrovskou praxi nebo většinu z požadovaných zkušeností, tak ten životopis vezme, založí ho do složky, v lepším případě, anebo ho rovnou smaže.

Proto jsem tady já, Marta Sojková, která jsem pro vás vytvořila e-book, který se jmenuje Jak vytvořit atraktivní životopis krok za krokem. Podle mých rad, které najdete v tom e-booku, můžete vytvořit životopis, který vypadá třeba takhle. Obsahuje, co má, nemá tam žádné nadbytečné informace a ta vizuální stránka životopisu o vás mnohé prozradí. Třeba to, že jste kreativní, že se nebojíte přijít s něčím novým, a v neposlední řadě, že také ovládáte práci s počítačem, což je dneska jeden ze základních požadavků.

Ale proč jsem ten e-book vůbec napsala. Když jsem hledala na internetu, jak bych mohla ty svoje zkušenosti zúročit, tak jsem narazila na stránky Stáni Mrázkové, kde propagovala svůj e-book Jak napsat e-book za 14 dní. Když jsem si prošla zevrubně obsah, co v tom jejím e-booku najdu, tak jsem si říkala, no, to je něco pro mě. Zarazila mě tedy ta cena, ale říkala jsem si, když už do toho ty peníze investuju, tak mě to donutí ten text napsat.

Stáhla jsem si e-book, vzala jsem si diář, kde jsem si označila 14 dní, kdy bych měla ten e-book tvořit, a pustila jsem se do práce. Musím říct, že některé úkoly jsem zvládla během jednoho dne, i když byly naplánovány na dny tři, a musím říct, že práce mě moc bavila. Takže v souhrnu jsem měla e-book napsaný během týdne.

Musím říct, že mě opravdu dokopal něco dělat, a proto Stánin e-book Jak napsat e-book za 14 dní doporučím i ostatním, především těm, kteří mají nějaký nápad, nějakou vizi, ale nejsou to dotahovači a potřebují mít nad sebou v uvozovkách bič, aby svůj nápad zrealizovali a dokončili.

Můj e-book Jak vytvořit atraktivní životopis krok za krokem si můžete stáhnout na stránkách www.jak-ziskat-vysnenou-praci.cz, všechno je to s pomlčkami, a doufám, že jak můj, tak Stánin e-book vám budou přínosem.

Mějte se hezky.

Marta Sojková

www.jak-ziskat-vysnenou-praci.cz