Vaše eBooky v akci - Jana Bártíková

Autorka projektu Získám dobrou práci

V tomto díle Vám chci představit Janu Bártíkovou, jednu z mých eBookových studentek, která si eBook nejen přečetla, ale především se pustila do akce, setřídila své know-how a myšlenky a napsala ne jeden eBook, ale rovnou dva.

Janin eBook zdarma si můžete pro inspiraci stáhnout na jejím webu www.ziskamdobroupraci.cz a věřím, že v něm najdete nejen inspiraci pro napsání vlastního eBooku, ale zároveň inspiraci z Janina tématu týkajícího se chyb, které lidé hledají, když se ucházejí o práci. eBook je napsán opravdu čtivě a přehledně.

Jana má ode mě plný počet bodů, co se týče kvality obsahové (opravdu v něm najdete to, co Jana slibuje ve velmi prodesionálním podání), i kvality provedení. eBook má totiž i profesionální vzhled, dobře se v něm orientuje a splňuje vše, co má správný eBook obsahovat z hlediska grafického provedení, struktury, potřebných náležitostí a odlišností od běžné knihy.

Mám radost, když se mi do ruky dostávají kvalitně provedené eBooky a vidím, že lidé čtou Jak napsat eBook za 14 dní pečlivě a nepřeskakují důležité pasáže 🙂 Velice inspirativní je i Janin příběh, který mi poslala společně s videem a tak jsem se rozhodla jej v plném znění předat i Vám.

Možná Vás nakopne k tomu, abyste se sami taky pustili do akce a napsali svůj vlastní eBook. Jana mi svůj příběh posílala v září 2013, publikuji jej v listopadu a za ty dva měsíce už má Jana za sebou kus práce i výsledků - několik stovek lidí ve své databázi díky eBooku zdarma, dva placené semináře, pustila se do osobních konzultací i do prodeje svého eBooku, chystá zajímavé webináře, navázala nová obchodní partnerství a především objevila další hodnoty, které lidem přináší svou prací.

Ale o tom, jak cesty info-podnikatelů jako je Jana pokračují, si řekneme někdy příště, teď si přečtěte Janin příběh od početí ke zrození...

Přečtěte si Janin inspirativní příběh o jejím info-podnikání, od početí ke zrození 🙂

Věci se dějí, kdy mají

V roce 2012 jsem vstoupila do MIO. Byla jsem zaměstnanec už déle, než 15 let, s krátkou přestávkou. Asi rok a půl jsem spolupracovala jako lektor a konzultant na volné noze s jednou vzdělávací agenturou. Z různých důvodů jsem se nakonec vrátila do zaměstnání, ale k té svobodě, kdy jsem byla pánem svého času a vybírala si projekty, které mě bavily, jsem se toužila vrátit.

Hledala jsem a přemýšlela, co bych mohla dělat sama na sebe. Co by mě bavilo a zároveň dobře živilo. Nápady jsem měla, ale žádný z nich nebyl od srdce, všechny jsem vymýšlela hlavou a moje intuice mi vždy řekla – ne, tohle není ono.

Na podzim 2012 jsem vstoupila do MIO. Cítila jsem, že David Kirš mi ukáže tu cestu, kterou jsem pořád nemohla najít. A bylo to tak. Prostě jsem snad už v průběhu tréninku zdarma cítila, že tohle je ono. A placený trénink byl přesně tím, co jsem potřebovala. Věděla jsem, že tohle se mnou rezonuje, že takhle chci pracovat. Předávám lidem, to co vím.

Jen jsem tak úplně nevěděla, co z toho všeho, co vím, chci touhle formou předávat. Nebo čím začít.

Moje expertní oblast

Pracovala jsem 15 let jako manažerka, především v retailu. Takže první projekty, které mě napadaly, byly z těchto oblastí – budu radit lidem, jak vést obchod efektivně, budu radit, jak zlepšovat zákaznický servis v obchodech, budu radit začínajícím manažerům, jak vést lidi a jak se stát leadery…. 

Ale můj pocit vzadu mezi hlavou a krkem (tam asi bydlí moje intuice…) mi pořád říkal nějaké pochybnosti. Nechala jsem to tedy být, řekla jsem si, že si počkám, to správné nakonec vyplave na povrch.

A to se taky stalo. Na podzim 2012 jsem hledala člověka do týmu, který jsem vedla. Jednalo se o nabídku zajímavé pozice pro atraktivní značku. Přišlo mí více, než 100 životopisů.

Čekala jsem, že budu absolvovat desítky pohovorů a vyberu si opravdu toho nejlepšího člověka. K mému překvapení jsem z té stovky nevybrala ANI JEDNOHO kandidáta, se kterým bych se chtěla sejít. Vyhodnotili jsme si celý proces, udělali jsme změny v procesu i v inzerátu a celé jsme to zopakovali.

Výsledek byl tentokrát lepší, ale moje očekávání, co do počtu kvalitních kandidátů, nesplnil. Nicméně celkově nakonec vše dopadlo skvěle, vybrala jsem si do týmu Lindu, která měla hned od začátku skvělé výsledky a na své pozici je stále, i po mém odchodu.

Přemýšlela jsem nad tím, jak je to možné. Ano, na jedné straně jsem byla já a způsob, jakým jsem si lidi vybírala. Můj způsob byl dost tradiční – předvýběr ze životopisů, Assessment Centre, 2 – 3 pohovory. Zaměřovala jsem ale hodně na praktické zkušenosti uchazečů.

Na druhé straně byly uchazeči, kteří rozesílají životopisy a procházejí podobnými, více méně tradičními procesy náboru a výběru. A přestože mohou být velice schopní, díky tomu, jak se prezentují, se často nedostanou ani na první pohovor.

Vzpomněla jsem si na svoje rpvní pohovory. Na to, jak jsem mockrát pohořela. Ale moje touha dělat kariéru, pracovat pro dobré společnosti a dělat práci, která mě baví, mě tenkrát hodně hnala. Zjišťovala jsem si informace v časopisech a v knihách (internet ještě tenkrát snad nebyl vůbec nebo ne tak docela dostupný), ptala se konzultantů i manažerů na zpětnou vazbu na můj životopis, na můj pohovor…

Pořád jsem se učila, zlepšovala a potom se mi to podařilo. A potom už vždycky. Vždy jsem získala zajímavou práci za zajímavých podmínek. BLIK! A v tu chvíli mi to došlo. Budu pomáhat a radit uchazečů, jak uspět ve výběrových řízeních!

Tvorba a vize projektu

Začala jsem dávat dohromady všechno, co vím. Psala jsem a psala. Bylo to (a stále je) jako gejzír. Prostě jsem to odzátkovala a od té doby to pořád stříká. Už to bude skoro rok, kdy jsem začala tvořit „Získám dobrou práci“. A za tu dobu jsem o svém záměru ani na chvilku nezapochybovala.

Pracovala jsem více než půl roku při zaměstnání na tomhle základě – sepsání všeho, co znám a vymýšlení projektu. Vymýšlení strategie a cest, jak budu s lidmi komunikovat, jaké nástroje a kdy použiju, čím začnu…. Při tvé tvorbě jsem cítila, že kromě těch technických věcí, jako jak napsat životopis nebo jak se chovat na pohovoru, chci předat lidem ještě dvě důležité zprávy.

  1. Že každý člověk má svoji hodnotu, že je jedinečný
  2. Že je důležité zjistit, co chci dělat, co mě baví a hledat si takovou práci, která mě bude v tomhle směru naplňovat

Prošla jsem si v posledních letech změnou svého myšlení a pohledu na sebe, na svět, na život. Jsem daleko šťastnější a spokojenější, než dříve. A i to chci předávat dál. Chci ovlivnit smýšlení lidí o sobě samých. Chci jim pomoci pochopit, že jsou osobnosti a že mohou tvůrci svého života a svého štěstí.

Ale dál.

Když jsem měla všechno sepsané, dalším krokem byla tvorba webu, kterou jsem nechala na jiných a tvorba produktů. První volba byla jasná, koneckonců, radil to i David Kirš – začnu s e-bookem. To bude jednoduché, psaní mě baví… No, nebylo. Mluvím o tom ve videu… Váš e-book, Stáňo, přišel v ten správný moment. Strategie je důležitá, ale návod krok za krokem, co a jak dělat, ten mi moc chyběl. I proto jsem s nadšením uvítala váš nový e-book „Jak prodávat e-book

Co říká Jana ve videu:

Dobrý den, jsem Jana Bártíková, autorka projektu Získám dobrou práci. Když jsem před několika měsíci začala tenhle projekt tvořit, tak jsem nejdřív sepsala všechno to, co vím a znám o tom, jak hledat a získat práci. Potom jsem se rozhodla, že napíšu e-book.

Chtěla jsem část těch informací lidem předat právě ve formě e-booku. Jenžu v tu chvíli jsem se zasekla, protože jsem nevěděla tak úplně přesně, jak ten e-book mám napsat, jaké informace do něj vlastně mám z té spousty dát, jak je mám uspořádat, aby byly srozumitelné pro čtenáře, jak by to celé mělo vypadat, aby lidi vůbec chtěli ten e-book číst.

Měla jsem hodně otázek. A jak už to tak bývá, když se správně ptáte, tak odpovědi většinou přijdou. A ty moje přišly v e-booku Stáni Mrázkové Jak napsat e-book za 14 dní. Bylo to užasný, když jsem si ten e-book procházela, tak jsem v něm našla přesně odpovědi na všechno, co jsem potřebovala vědět, všechny rady, tipy, návody tam byly přesně takové, jaké jsem v tu chvíli potřebovala.

Díky tomu jsem napsala svůj první a potom hned i druhý e-book. Stáňo, moc vám děkuju za tenhle váš návod, který mi ušetřil spoustu času, energie i nervů, zkoušení metodou pokus omyl a díky kterému jsem ty svoje dva e-booky napsala. Doporučuju e-book Jak napsat e-book za 14 dní každému, kdo chce ten svůj napsat, a nejenom těm, doporučuju ho každému, kdo má svůj web a chce nějakým způsobem předávat informace svým návštěvníkům a chce, aby se z nich stali pravidelní návštěvníci, získat si jejich důvěru.

Můj e-book najdete na stránce www.ziskamdobroupraci.cz. Musím říct, že dělá svoji práci opravdu dobře, za první dva měsíce mi získal několik stovek kontaktů bez affiliate a bez propagace. Stáňo, moc vám děkuju.

-------------------------------------------------------------------------------

Narození

Projekt jsem spustila 27. 6. 2013. Druhý den jsme odjeli s manželem na dva týdny na dovolenou… 30. 7. 2013 jsem skončila v zaměstnání, abych se mohla věnovat projektu naplno. E-book zdarma „10 důvodů, proč jste ještě nezískali dobrou práci“ dávám za registraci.

Registrovaní návštěvníci také získávají přístup k 3 videím zdarma. V nich se dozvědí nové a pro některé i překvapivé informace, rady a doporučení, jak získat dobrou práci. Také píšu na stránkách blog, o nových článcích informuji svoji databázi e-mailem.

Za necelé 3 měsíce jsem získala 250 kontaktů. Bez affiliate a bez větší propagace, investovala jsem méně pár tisícovek do propagace na FB. Také jsem napsala e-book „Jak získat dobrou práci“, který prodávám. Tedy, původně se jmenoval „10 dovedností úspěšného uchazeče. Prodal se jen jeden. Před měsícem jsem jeho prodej zastavila a udělala jsem pár změn:

  1. Přejmenování a malá úprava obsahu a vzhledu
  2. Úprava e-booku zdarma – redukce obsahu a zkrácení
  3. Nová videa zdarma
  4. Více článků na blog a získávání nových kontaktů
  5. Nové úvodní video

Moje plány

Také jsem spustila asi před měsícem službu Osobní konzultace, které je přístupná hned z úvodní stránky i neregistrovaným. Zatím jsem poskytla jednu, k velké spokojenosti klientky… 🙂 Mojí prioritou pro další týdny je získat affiliate partnery. A dát o sobě vědět jako o expertovi. Skvělá zpráva je, že už nejsem na všechno sama! Moje kamarádky z dětství a dospívání, která sama byla affiliate partnerech už v několika projektech, je můj nový affiliate manažer!

A to i přesto, že jí zatím nemohu zaplatit. Děkuji, Míšo!! Mým cílem je, aby projekt „Získám dobrou práci“ poskytoval uchazečům kompletní a praktické informace. Všechno, co zde radím a doporučuji, je vyzkoušené s úspěchem v praxi. Chystám další specializované služby, zaměřené na jednotlivé fáze výběrového řízení – jak zjistit, co chci dělat, jak napsat životopis, jak se připravit na pohovor.

Klienti mi také budou moci poslat svůj životopis ke kontrole a zpětné vazbě, budou si moci se mnou natrénovat svůj pohovor po Skype, apod. Chystám webinář, sama i s hosty z oboru. Spolupracuji s koučem a terapeutkou Lucii Pancovou, takže mohu klientů, i když ne osobně, pomoci i v závažnějších případech.

Příští rok chci také udělat jeden kompletní program formou Big Launch. Mám také v hlavě už další, navazující projekty… Můj projekt a moje práce mě moc baví. Mám skvělé ohlasy a věřím, že mi lidé za moje služby budou i rádi platit. Věřím svému projektu a věřím sobě. A také mám kolem sebe lidi, jako jste vy, Stáňo, kteří se dělí o svoje zkušenosti z infopodnikání a to mi moc pomáhá!

Jana Bártíková V Poděbradech 24. 9. 2013 www.ziskamdobroupraci.cz