Vaše eBooky v akci - David Zonyga

Autor eBooků ze série Pohádky Nový věk

David Zonyga mě zaujal svým tématem. Je totiž expertem na novodobé pohádky a své první příběhy zabalil právě do formátu eBooků. 🙂

Ano, eBooky nemusí být vždy jen návody, jak něco udělat, nebo jak něco vyřešit. Pokud rádi píšete, můžete formou eBooku vydat i své příběhy, nebo knihu, která vám už dlouho leží v šuplíku. Je to skvělý start a třeba se stejně jako David jednou dopracujete i k tištěné knize, které je ovšem až dalším krokem.

Nejdříve je potřeba si vybudovat "jméno", fanoušky, nadšené čtenáře. Tak jako to udělal David. Jeho první eBook, který jsem četla - Hrdina a Strašpytlík - mě nadchl a moje děti taky. Dodnes si jej občas večer přečteme, stejně jako si dnes už čteme i jeho knihu Příběhy z dalekého východu.

Davida jste mohli vidět také na webináři Podnikání z pláže v praxi v únoru 2015. Záznam z webináře najdete tady.

Inspirujte se Davidovým příběhem k jeho eBookům a knihám

Co říká David ve videu

Ahoj, jmenuju se David Zonyga a jsem autorem Pohádek Nový Věk. Série, která znamená zlom v pohádkovém žánru jako takovém. Mohl bych tu o nich dlouze básnit, ale to není účelem tohohle videa. Takže pokud jste zvědaví, můžete mrknout na oficiální stránky www.pohadkynovyvek.cz.

Projekt jsem se rozhodl zrealizovat loni v létě a v podstatě od začátku stojí na e-boocích. Ať už je to první pohádka Hrdina a Strašpytlík, kterou ve formě e-booku poskytuju zdarma ke stažení výměnou za e-mail, díky čemuž jsem za první tři měsíce překonal už hranici 300 kontaktů v databázi, anebo prodejní e-booky, který mi vlastně tu živnost živí, jako o Honzově štěstí nebo Příběhy z dalekého východu.

A i když do budoucna pravděpodobně přibudou i tištěné varianty mých knih a už v tuhle chvíli vznikají audio verze, tak e-knížky nadále zůstanou alfou omegou, protože mně vyhovujou z mnoha důvodů. Ať už je to finanční nenáročnost, investování do nich anebo to, že člověk není moc závislý na nikom, udělá si to jednoduše doma všechno sám.

Je to sice mravenčí práce, ale není to těžká práce, protože já sám nejsem vůbec žádnej technicky zdatný typ, a přesto mi to nedělá žádný větší obtíže. A v podstatě teda loni v létě (2013), když jsem se rozhodl pustit se do toho naplno, tak mi Stáni e-book Jak napsat e-book za 14 dní přišel hodně vhod, protože jsem vážně chtěl mít z těch svých rukopisů rovnou hotový produkt, a ne se moc starat o to, jak se to všechno dělá, a metodou pokus omyl to nějak na koleni plácat.

Takže ten návod mi přišel vážně vhod, byl krásně, prakticky, jednoduše popsaný fakt do nejmenšího detailu, takže se mi nestalo, že bych se na něčem zasekl a lámal si s tím hlavu, protože Stáňa fakt myslela na všechno. Včetně těch pracovních sešitů, který jsou k tomu jako bonus, když to člověk dělá fakt poctivě, je to celkově parádní dílo, který nezapomnělo vůbec na nic. Zrovna tak druhej díl Jak prodávat e-book mi přišel vhod letos v zimě (2014). Když jsem dával dohromady vlastně plán, jak to spustím, tak jsem se hodně radama a krokama inspiroval a poučil. Oba

Stániny e-booky tak můžu z vlastní zkušenosti vřele doporučit a tímhle bych jí rád poděkoval za skvělou práci, kterou na nich odvedla. Zároveň ti z vás, kteří tuhle cestu zvažujete, můžu vás ujistit, že se nejedná o nic těžkého a je to skvělá cesta, jak se buď nějakým způsobem realizovat nebo podpořit svoji činnost, podnikání, práci, cokoliv, čemu se věnujete. Fantazii se meze nekladou a e-book se dá vážně použít skvěle na cokoliv. Takže za mě – směle do toho!

- David Zonyga www.pohadkynovyvek.cz