Vaše eBooky v akci - Ivana Černíková

Autorka eBooků 9 otázek a odpovědí, než začnete s Nordic Walking
a Jak si vyléčíte bolesti zad sami

Nebýt Ivany Černíkové, asi by mi pojem Nordic Walking zůstal navždy utajen 🙂 Nicméně mi před pár měsíci přistály v emailu právě její 2 eBooky - 9 otázek a odpovědí, než začnete s Nordic Walking a Jak si vyléčíte bolesti zad sami. Oba eBooky si můžete stáhnout tady.

Moje představa, že se jedná o jakousi náhražku sportu pro důchodce, se díky Ivaniným eBookům změnila v poněkud konkrétnější podobu. Ale o tom tento článek být nemá 🙂

Záměrem článku je za prvé ukázat na praktickém příkladu, jak může vypadat eBook, a také v praxi vysvětlit, co je správně a co naopak je možné vylepšit. Určitě si z toho vezmete něco i pro tvorbu vlastních eBooků.

Zároveň je záměrem článku inspirovat vás, pokud ještě váháte, jestli je zrovna váš obor, tím správným námětem k tvorbě ebooku. Jak vidíte, eBook, který Vám bude budovat databázi a pomůže odemknout zákazníkovo srdce a peněženku, ať už je Váš obor nebo téma jakékoli.

Podívejte se, jak to udělala Ivana, která je fyzioterapeutkou.

Jak Vás mohou inspirovat Ivaniny eBooky

První z obou eBooků je v podstatě ideální ukázkou toho, jak by měl vypadat eBook zdarma - ten, který nabízíte výměnou za email. Je stručný, výstižný, ale zároveň dává čtenáři hodnotu a odpovědi na jeho otázky či problémy. Na začátku je velmi hezky napsaný expertní autentický příběh Ivany, který je důležitý pro budování vztahu a důvěry a následuje dobře struktorovaný text, který se na obrazovce monitoru dobře čte.

Co bych v tomto eBooku vylepšila tak, aby byl opravdu výkonným marketingovým nástrojem, jsou odkazy zpět na web a na prodejní stránky. Chápu, že Ivana je se svým podnikáním a webem zatím v začátcích, přesto je fajn z eBooku již odkazovat nejen na další články k tématu, ale také na prodej. (Update: Vím, že Ivana si je po přečtení těchto řádků už do eBooku přidala 🙂 )

Já jsem v podstatě na Ivaniném webu neobjevila možnost si něco koupit nebo objednat. V ideálním případě doporučuji z eBooku zdarma odkazovat na prodejní stránky produktů, a to nikoli vnucováním, ale spíše jen tak mimochodem. eBook je totiž skvělý nástroj, který prodává neprodáváním, tedy v podstatě sám, je-li napsán tak, aby budoval důvěru, vztah a statut experta v daném oboru.

Pokud zatím člověk neví, co chce prodávat a jen buduje databázi, tak i to je v pořádku a rozhodně je to dobrý start pro v budoucnu dobře fungující online byznys. V takovém případě je možné používat databázi na občasnou affiliate propagaci a vydělávat tak dříve, než má člověk samotný produkt na světě.

Doporučuji se na Ivaniny eBooky zdarma podívat (oba získáte zdarma po registraci na jejím webu www.chuzeprozdravi.cz) a to nejen z pohledu toho, jak eBooky napsala a jak je využívá v praxi, ale také proto, že druhý eBook s názvem Jak si vyléčíte bolesti zad sami, je člověka pracujícího u počítače velmi aktuální téma 🙂 Najdete tam rady nejen teoretické, ale i praktické.

Jaká byla cesta Ivany Černíkové k eBookům a webovým stránkám? Podívejte se na video:

Co říká Ivana ve videu:

Jmenuji se Ivana  Černíková a před rokem jsem se rozhodla, že budu jednou podnikat, ale ještě jsem  nevěděla v čem a jakým způsobem. Krátce od mého rozhodnutí jsem poznala Davida Kirše a vůbec poprvé se dozvěděla o infopodnikání.

Myšlenka podnikání přes internet mě nadchla a  tak jsem neváhala přihlásit se do Davidova Online Academy Clubu (2013). Jako bonus jsem dostala e-Book od Stáni Mrázkové - Jak napsat e-Book za 14 dní. Patřím mezi ty, kteří se raději vyjadřují písemnou formou než ústní.

Představa, že bych mohla své znalosti a zkušenosti zabalit do e-Booků a předávat je tak širokému okruhu lidí mě fascinovala. Mé povolání je fyzioterapeutka a po narození dcer jsem si oblíbila chůzi se sportovními hůlkami, která mi společně s několika jednoduchými cviky pomohla od bolestí v zádech.

Tehdy mě napadlo, že bych své zkušenosti z oblasti nordic walking a znalosti fyzioterapie mohla spojit dohromady, a tak se zrodil projekt Chůze pro zdraví. Děkuji Stáně za její e-Book, díky kterému vznikly mé 2 první e-Booky: 9 otázek a odpovědí, než začnete s NORDIC WALKING a 2. e-Book Jak si vyléčíte bolesti zad sami, které jsou ZDARMA ke stažení na mých webových stránkách www.chuzeprozdravi.cz.

Pro všechny příznivce chůze s nordicwalkingovými hůlkami připravuji placený e-Book - Jak si v 6 krocích osvojit správnou techniku NORDIC WALKING. Stáni e-Book se mi četl až překvapivě velmi snadno. Je napsán srozumitelně a nabízí ucelené informace, jak při psaní postupovat, na co přesně se zaměřit a čemu se naopak vyvarovat.

Doslova krok za krokem mě dovedl až k finální podobě mých e-Booků. Kvalitně  zpracovaný e-Book je podle mého názoru skvělý prostředek k budování vlastní databáze a důvěry klientů, proto Stáni e-Book - Jak napsat e-Book za 14 dní doporučuji každému, kdo se rozhodl e-Book napsat.

- Ivana Černíková www.chuzeprozdravi.cz