13. srpna 2013 to je přesně rok, co jsem se rozhodla vydat na cestu info-podnikání. Rok od chvíle, kdy jsem si v jednu v noci, poté, co jsme zabalili veškeré věci a byli připraveni na ranní odjezd po více než půl roce ze Španělska, zaregistrovala své dvě domény – stanislavamrazkova.cz a jak-napsat-ebook.cz.

Jedna cesta právě skončila, auto už bylo sbalené a já jsem se tímto vydala na další cestu. Vůbec jsem však netušila, co mě na té cestě potká a jestli na ní objevím štěstí, naplnění a svobodu, které jsem hledala. Váhala jsem. Otálela jsem. Bála jsem se selhání. Ale pustila jsem se do akce…

Je vlastně skvělé, že člověk nemá křišťálovou kouli a nemůže se podívat, co bude za rok a jestli vůbec nějaké „za rok“ bude. Kdybych to ale minulý rok v srpnu měla možnost udělat, stejně bych tomu jen s těží uvěřila.

…nezůstal kámen na kameni

V srpnu 2012 jsem měla na účtu pár tisíc korun a pro každou další tisícovku bylo potřeba vydat hodně energie. Sice jsem strávila půl roku ve svém vysněném Španělsku, ale čekala mě cesta domů. Navíc jsem dělala práci, která mě příliš nenaplňovala, přestože na ní bylo úžasné, že jsem ji mohla dělat odkudkoli. Cítila jsem, že potřebuju dělat něco, co dá mému životu smysl. Potřebovala jsem se pohnout z místa.

Uběhl rok a mezitím světlo světa spatřil můj eBook, díky kterému jsem k dnešnímu dni vydělala 291 930 Kč jen samotným prodejem. Od chvíle, kdy jsem jej pustila do prodeje vydělávám každý den prodejem eBooku průměrně 1,802 Kč. Samozřejmě od této částky následně musím odečíst provize mým partnerům, odvody státu. Ale stále mi zůstane ve finále procentuelně více, než v jakémkoli jiném klasickém podnikání.

Ten rok mi přinesl i mnoho dalších skvělých věcí. Zúčastnila jsem se jako součást týmu největších online kampaní v historii českého info-podnikání. Mám databázi Vás, mých 2,000 klientů, kteří čtete moje emaily a články. Každý den mi přijde několik krásných emailů od klientů, kterým jsem pomohla na jejich cestě v podnikání či info-podnikání. Mám facebookovou skupinu Podnikání z pláže s více než 1,500 fanoušky, kde mohu inspirovat lidi k tomu, aby se taky vydali na cestu za svými sny. Jsem součástí úžasného týmu, ve kterém všichni děláme to, co nás opravdu baví a co opravdu umíme a vzájemně se podporujeme, učíme a rozvíjíme. Mám kolem sebe spoustu nových přátel a lidí, kteří jsou naladěni na stejné vlně.

Nic z toho před rokem, 13.8.2012, v mém životě nebylo.

V mém životě za ten rok téměř nezůstal kámen kameni.Chtěla jsem napsat, že jediné, co zůstalo stejné, je můj vztah a moje děti, ale ani to není pravda, protože vtah s mým mužem se za ten rok prohloubil a vyrostl a pohled na mé děti a na to, co jim v životě dávám a chci předávat dále, se taky změnil celkem od základu. Sedím v domě nad jezerem Lago di Garda, koukám na hory a  děkuji svému JÁ před rokem, že našlo odvahu vydat se na další nejistou cestu.

Opravdu, díky moc 🙂

Jak to celé začalo…

V srpnu 2012 probíhala na webu velká kampaň Davida Kirše Milionové impérium. Tématem i myšlenkou jsem byla nadšená, protože jsem info-podnikání studovala na zahraničních webech už nějakou dobu, ale nevěřila jsem, že je to v českých podmínkách možné. Bála jsem se selhání natolik, že jsem stále hledala další a další potvrzení toho, že toto je ta správná cesta, místo abych se pustila do akce.

A najednou se objevil někdo, kdo se nebál a prostě se do akce pustil a navíc mi ukázal všechny potřebné nástroje, které mi chyběly a které jsem znala jen v anglicky mluvícím online světě. Obdivovala jsem to a navíc se mnou styl vedení kampaně i Davidův přístup velmi rezonoval. Zúčastnila jsem se kampaně jako affiliate partner a šířila nadšení dál. Současně jsem věděla, že je ten nejvyšší čas pustit se do toho taky, protože teď zastavil vlak, ale za chvíli se rozjede a už ho nikdy nechytím.

A tak jsem nastoupila…

Než můj eBook spatřil světlo světa a dostal se mezi lidi, uběhlo ještě několik měsíců. Nebyla jsem si jistá svým rozhodnutím. Věděla jsem, že mám co předat a že jsou tisíce lidí, kterým moje know-how pomůže. Přesvědčili mě až samotní lidé živě a to na velkém setkání podnikatelů v září, kdy jsem zjistila, že po mém tématu je velká poptávka. Pustila jsem se do psaní a tvoření. Měla jsem v hlavě jasnou vizi, pro koho píšu a co můj potenciální čtenář potřebuje číst a eBook mi vyrostl pod rukama.

První čtenáři přišli v lednu

K prvním čtenářům se eBook Jak napsat eBook za 14 dní dostal až v lednu jako bonus k Online Academy Clubu a ihned se ke mně taky začala dostávat úžasná zpětná vazba.

Uvědomila jsem si, že moje práce má další rozměr. Že nejen pomůžu lidem díky svému know-how vyřešit jejich problém a naučím je napsat eBook, ale navíc jim tím dávám vstupenku do světa, kde se plní sny. Do světa podnikatelů, kteří dělají věci jinak, do světa lidí, kteří dělají, co je baví, kteří dělají něco, co tady po nich zůstane. Vydáním eBooku jsem kromě peněz dostala hlavně obrovský přísun vděčnosti a pocitu, že dávám něco světu. ve stejné době jsem začala publikovat první články na blogu.

V únoru jsem spustila prodej. Ještě v den, kdy jsem po několika hodinách tvoření dodělala prodejní stránku a celý prodejní proces, odeslala jsem lehce roztřesenou rukou email prvním několika zájemcům a za chvíli přišla první objednávka. Těžko popsat, jak jsem byla nadšená…

Uběhlo necelých 6 měsíců a v tuto chvíli jsem prodala 423 eBooků a vydělala bez mála 300 tisíc korun. Silných pocitů je hodně – nadšení, vděčnost, svoboda, úžas, radost…

Záměry tohoto článku jsou dva.

 1. Nakopnout ty z Vás, kdo váháte s jakýmikoli změnami ve svém životě k tomu, abyste se do nich pustili. Abyste dělali rozhodnutí, vykračovali ze svých krabic, pouštěli se do věcí, u kterých výsledek není jistý. Jen tak se totiž může něco změnit.
 2. Povzbudit ty z Vás, kdo jste se už na cestu vydali, začali věci měnit, ale třeba ještě nevidíte ty výsledky, které vidět chcete. Nic v přírodě se nestane přes noc, ale strom nebo květina ani na okamžik nepochybují, že vyrostou a že se vše děje správně. Stejně tak i vy si buďte jisti, že se vše děje správně. Vydali jste se totiž na cestu, je v podstatě nemožné, aby se věci nezměnily.

Změn se často bojíme. Nemáme záruku, že to bude pak lepší, než je to teď. Co když se to zhorší, že… A tak někdy radši zůstáváme ve své rutině.

Pravdou ale je, že život se vždycky odměňuje těm, kdo bojují za své sny a za to, aby každý den jejich života za něco stál.

A pokud se pohnout nechcete, tak mám pocit, že i kdybyste se sebevíce snažili zůstat na jednom místě, život vás ke změnám stejně nějak dokope. Jen to bude bolestivější, než když se k nim rozhodnete sami ve svém plném vědomí toho, co od života v dalších měsících nebo letech chcete.

Já jsem před rokem neměla jasný cíl typu „vydělám 300 tisíc prodejem eBooku“. Můj cíl byl celkem abstraktní a neměřitelný 🙂 Chtěla jsem dosáhnout toho, že budu finančně svobodná a zároveň budu dělat něco, co bude dávat mému životu smysl a co mě bude opravdu bavit a naplňovat. A ta cesta k cíli byla hodně klikatá, ale užila jsem si ji plnými doušky, každý den mě baví, každý den si uvědomuju, že jsem šťastná. A mám nové výzvy, nové cíle, nové cesty před sebou…

Nevím, ale přesto konám

Chci ještě říct, že si nejsem jistá každým krokem, který udělám. Stále často nevím a čekám, jak některé věci dopadnou, testuju, zkouším, pochybuju, bojím se, učím se, ptám se… Nevím, jak se Vám bude líbit tento článek, ale prostě mám potřebu Vám dát toto sdělení. Nevím, kolik lidí bude chtít číst můj příští eBook, ale věřím, že ti, kdo si ho přečtou, budou nadšení.

Nevím, ale dělám to, protože to je v souladu s mými cíli, s mou vizí a s mým nadšením pro to, co dělám.

Nečekám na dokonalost, protože to by mě zastavilo od toho nejdůležitějšího a tím je „jít do akce“. Nečekejte ani Vy, i když nevíte, pochybujete, zkoušíte, bojíte se selhání. Pusťte se na cestu, protože na té cestě se mnohé naučíte a objevíte své vlastní poklady, které pak můžete předávat dál světu a zanechat tak otisk nebo pořádnou stopu.

A tak si přeji i pro Vás, aby pokud nejste tam, kde chcete být, jste nečekali na dokonalé podmínky a vydali se na cestu a za rok mohli poděkovat svému dnešnímu já.

Pokud je součástí té cesty info-podnikání a podnikání z pláže, budu Vás na ni ráda provázet i nadále svými články na blogu, inspirací na facebooku, a také svým eBookem Jak napsat eBook za 14 dní, i nově chystaným eBookem Jak úspěšně prodávat eBook, ve kterém popíšu celý postup a strategii vedoucí k úspěchu, který pak můžete krok po kroku zkopírovat.

A pokud na té cestě už jste, budu ráda, když se o ni podělíte v komentářích a povzbudíte tak svým příběhem ty, kteří se právě na cestu vydávají 🙂

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře
 1. Miki napsal:

  Ahoj Stáňo,
  zdravím i Lago di Garda, je tam nádherně, byl jsem tam před pár lety – nezapomenutelné!
  Mám Tvůj eBook (Tobě to prozradím, Davidovi to neříkej: měl jsem na něj spadeno, a jenom kvůli němu – a taky trošku i tomu druhému od Michala Kreslíka 😉 jsem využil Davidovy nabídky na 50% slevu a přihlásil se do OAC :-)) a těším se i na ten novej (už stojím ve frontě díky Tvému PreLaunch :-)).
  Jsem na tom momentálně úplně stejně, jako jsi bývala Ty – přemejšlím, váhám, zkoumám, otálím, odkládám…, tuším, že se tomuto typu lidí říkává „jaderný fyzik“.
  Ale po přečtení Tvého dnešního příspěvku už jsem se na sebe fakt zdravě nas..štval a jdu do akce. Ono to nějak dopadne a horší než teď to určitě nebude. A tak jak říkal kdysi jistý Kozina – do roka a do dne se ukáže! Doufám, že se za rok budu moct pochlubit podobnými čísly, jako dneska Ty.
  Moc Ti to přeju a fandím Ti, těším se na další Tvoje články a samo i na ten novej eBook! Měj se!!! Miki

  • Stanislava Mrázková napsal:

   Díky Miki, Tvůj příspěvek mě potěšil i pobavil 🙂 Jsem ráda, že můj článek plní svůj účel a nakopává do těch správných míst. Držím Ti palce, hurá do akce! Já jsem právě dopsala obsah nového eBooku a bude to pecka, všichni ve frontě se máte na co těšit :))

 2. Díky za tenhle článek a nejen za něj. Lidé jako vy mi dodávají odvahu a přinášejí inspiraci. Já jsem se vydala na tuhle cestu právě teď, takže za rok touhle dobou budu bilancovat stejně, jako vy. Mám jasnou vizi a za tou jdu, ale jak píšte, není to cesta přímá. Zkouším, testuji, hledám. Ale jdu a cestu si užívám.
  Díky a těším se na váš nový e-book. Ten první mi hodně pomohl! Děkuji!
  Jana

  • Stanislava Mrázková napsal:

   Děkuji Jano 🙂 To jsem moc ráda. Ať se Vám cesta příjemně klikatí k cíli, je skvělé, že už na ni jste a že si ji užíváte.

 3. Andy napsal:

  Ahoj Stáni, taky už mám tvůj ebook a těším se na další. Už dlouho otálím, bojím se a váhám. Od 5.8. 2013 mám zaplacený webhosting, doménu a tvořím. A teď můj první veřejný závazek: Do roka a do dne poděkuju svému dnešnímu já za odvahu a vykročení z komfortní zóny. DĚKUJI TOBĚ, ZA INSPIRACI. Andy

 4. Eva Marvánová napsal:

  Stáni, pochopila jsem správně, že píšete další ebook? Nemůžu se dočkat! Kdy bude?

 5. Darina Schránilová napsal:

  Zdravím z horkého léta. Na jaře jsem prošla kurzem EmaiAcademy Davida Kirše a rozhodla se pro infopodnikání. Také jsem si koupila Váš eBook a podle něj jsem napsala do svého nového webu již 4 eBooky. Moc mi to pomohlo,děkuji. Bylo to velice polopatické a tak jsem to i já zvládla. Mám již pár křížků a ta moderni techonologie mi nejde moc pod fousy, ale peru se s tím jak umím. Právě se s pomocí IT dodělává web a tak doufám, že pomůže všem, kdo bude bez práce nebo bude se svou prací a odměnou nespokojen. Bude to web pro lidi, kteří budou chtít nebo uvažují o podnikání. Chtěla bych spustit web a kampaň začátkem září. Měla bych zájem o affilace spolupráci s Vámi. Možná by to mohlo být i oboustranné, pokud se Vám bude líbit můj web.
  Zatím se můžete podívat na můj skromný web: padesatka.eu, který jsem tvořila dříve sama.
  Moc děkuji za pomoc a budu se těšit na spolupráci. Darina Schránilová, mail: schrd@seznam.cz

 6. sam napsal:

  Opravdu moc hezký článek,
  přeji Vám ať se s příštím ebookem daří ještě více. Příští rok to určitě bude ten „míček“.

  Já sám jsem začal v březnu a již mám první freebook o marketingu, nyní již pracuji na několika produktech a školení pro všechny, kteří chtějí mít také snazší život.

  Těším se na naší další spolupráci i na vaše články.

  Samuel Hornek

 7. Zuza napsal:

  hoj Stana,
  jen sem chtela, ze DEKUJI … skvele napsan clanek… 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů