Další rok s prodejem eBooků, daří se pořád?

Když jsem v únoru 2013 prodala svůj první eBook, byla jsem opravdu nadšená. Fakt to funguje! Něco, o čem jsem už pár let snila, se konečně splnilo. Mám svůj eBook, prodávám ho a fakt si ho někdo koupil. Na svou první objednávku eBooku nikdy nezapomenu. A asi by vám totéž řekl každý další podnikatel, ať už v klasickém podnikání nebo v info-podnikání.

A víte co? S osmsettřicátousedmou objednávkou je to pořád stejné 🙂

Pořád mám radost, když přijde objednávka a cítím obrovskou vděčnost za to, že jsem se bez záruky úspěchu pustila na sklonku roku 2012 do akce, napsala svůj eBook a i po roce a půl systém funguje pořád stejně skvěle.

První objednávka je fajn, ale není to ani zdaleka záruka úspěchu

Přemýšlela jsem už od prvních dní prodeje, jak to udělám, aby se eBooky prodávaly dále. První dva měsíce nastal obrovský, pro mě až nečekaný boom, který byl zapřičiněn kombinací skvělého článku na mém blogu a podporou velkého affiliate partnera. Ve skrytu duše mi ale panovala obava, co bude dál, až toto nadšení opadne. Budu umět prodávat eBooky dlouhodobě, bude to opravdu taková moje malá továrna na peníze, která podpoří moje podnikání z pláže?

Začala jsem pracovat na systému, který bude kola mé online továrny trvale promazávat a udržovat ji skvěle funkční. Základní stavební kameny tohoto systému po technické stránce jsou blog, email marketing – pravidelná komunikace s lidmi v mé databázi, prodejní stránky, facebook a affiliate partnerství. Palivem tohoto systému jsou hodnotné články pro mé čtenáře, lidkost a autenticita, důvěra a vztah s klienty.

V podstatě funguju tak, že když mám inspiraci, předávám své myšlenky dále pomocí svých článků a nových eBooků a vždy o tom informuji svou databázi a fanoušky na Facebooku. S některými už je vztah vybudovaný, jiní jsou noví a teprve mě poznávají. Baví mě to. A baví to i vás 🙂 A to je super.

A mezitím se den co den prodávají moje eBooky Jak napsat eBook za 14 dní a Jak úspěšně prodávat eBook. Není to bez práce. Moje malá online továrna vyžaduje mou pozornost alespoň pár hodin týdně, aby v mezičase skvěle fungovala. Kdybych ji nechala na pospas osudu, zřejmě by brzy zarostla plevelem. Přesto pár hodin týdně práce v porovnání s výsledky, které přináší, jsou pro mě pořád velkým „WOW!“ a tím, čemu říkám podnikání z pláže 🙂

Právě ten druhý eBook má v tyto dny své první narozeniny. Napsala jsem ho po prvních šesti měsících prodeje eBooku a popsala v něm celou strategii, kterou od začátku využívám k prodeji eBooků. Za poslední rok se na mé strategii nic nezměnilo. Dělám pořád totéž a stále to funguje.

Pro připomenutí, tady je report po 6 měsících prodeje >>

Tady je pár čísel pro ilustraci

Tento článek si připravuji s předstihem 24. srpna a tady jsou čísla k tomuto datu:

Celkově jsem vydělala prodejem obou eBooků: 755,911 Kč

Z toho eBook Jak napsat eBook: 579,735 Kč

Z toho eBook Jak úspěšně prodávat eBook: 176,176 Kč

Z toho za oba eBooky za posledních 12 měsíců: 444,521 Kč

Průměrný měsíční příjem z obou eBooků je tak za posledních 12 měsíců: 37,043 Kč

A pokud vás napadá, jaké jsou náklady na prodej eBooku, tak o tom je článek zde >>

A tady je print screen z FAPI úču, přes který fakturuji eBook Jak napsat eBook za 14 dní. Kruci! Koukám, že mi čísla nějak nesedí. Než jsem od dopsání a vypočítání čísel výše stihla udělat obrázek, naskočila další objednávka 😀

Otázka „Jak to děláš?“ mi byla kladena tak často, že vznikl jako odpověď eBook Jak úspěšně prodávat eBook, který jsem napsala v srpnu 2013. Chystám ale své know-how zabalit do nového formátu, a tak jsem se rozhodla, že s výročím eBooku Jak úspěšně prodávat eBook jeho prodej na dobu neurčitou, minimálně na půl roku, ukončím. Takže pokud jej zatím nemáte, ale chcete vědět, jak prodávat eBook, máte na dlouhou dobu poslední šanci.

A na rozloučenou za zvýhodněnou cenu 🙂

Nejsou to žádná kouzla a čáry, ale to nejlepší z online marketingu

Úspěch mého online prodeje nejsou žádné kouzla a čáry. Techniky, které používám pro svůj prodej, doporučuji i na konzultacích v nejrůznějších projektech, ať už se v daném projektu prodává cokoli s využitím chytrých nástrojů online marketingu. Konzultace ale dělám zřídka. Mnohem raději podnikám z pláže a své know-how předávám efektivněji 🙂 Proto jsem vše, co vím o prodeji eBooku na internetu, napsala právě do tohoto eBooku, který si už koupilo přes 160 lidí, garanci vrácení peněz z toho využili 2 lidé.

To, co jsem vydělala já prodejem eBooků, můžete v online světě vydělat za jeden večer a nebo taky nikdy. Základem je vždy kvalitní produkt, důvěra a vztah s klienty a taky důležité slovo a to je AKCE. Bez akce zůstávají sny a nápady jen v našich hlavách a úspěch jen v našich představách. A i kdybyste měli přístup k tomu nejlepšímu know-how světa, nic se nezmění.

Naučte se, jak prodávat (nejen) ebook internetu a pak se pusťte do akce >>

PS: Ptáte se mě proč končí prodej? Je to jen marketingový tah?

Řeknu Vám pravdu. Je a není.

1) JE. Omezení vede lidi k akci. Nikomu nepomůžu, když nepůjde do akce. A já vám chci pomoct k Vašemu podnikání z pláže 🙂

2) NENÍ. Podnikání je neustálý vývoj a tak je ukončení prodeje ebooku pro mě novým startem s novým projektem, ve kterém budu sdílet i své know-how o strategiích prodeje na internetu (a mnohem více). Těším se, čeká mě pár měsíců tvoření. Nicméně už to nebude jen za 890 Kč, tak mi přijde fér Vám dát možnost si koupit eBook Jak úspěšně prodávat ebook a ne ho prostě jen tak stáhnout z prodeje a nedat Vám o tom vědět.

Mimochodem pár měsíců zpátky jsem měla v IKEA vyhlídnuté krásné povlečení na postel. Nechala jsem jeho koupi „na někdy“. Před třemi týdny jsem si ho šla koupit a ejhle… Už není v prodeji. Tak dokonalé a padnoucí mým představám už neměli. To naštve. Nedali mi vědět… 😀

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře
 1. Dáša Anhelo napsal:

  Dobrý den Stáni,

  mám otázku ohledně prodeje e-booku.

  Jeden takový právě dokončuji a chystám prodej.. jenže tady máme nový problém:

  „Od 1. ledna 2015 jsou úplně všichni poskytovatelé jakýchkoliv online služeb a elektronického zboží povinni platit DPH v místě pobytu zákazníka“

  Jak to řešíte Vy? … Nemáte nějaký nápad jak na to?

  Vůbec nechápu, jak budu platit daň za Slováky v jejich zemi, přičemž ze své daně si to nebudu moci odečíst.. ještě nejsem ani registrovaná jako „identifikovaná osoba“…

  Navíc, když už nejsem plátce DPH.. a nechci k prodeji využívat „třetí osoby“ (z důvodu danění)..

  Celý článek jsem přečetla tady:
  http://diginomad.cz/novinky-v-dph-a-vznik-moss-aneb-hubime-podnikatele/

  Děkuji za jakýkoli nápad,
  Dáša Anhelo

  • Stanislava Mrázková napsal:

   Dášo, ohledně tohoto dotazu doporučuji zeptat se přímo Vaší účetní. Já se v účetních věcech osobně nevyznám 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů