Povinná četba pro plážové podnikatele

Pokud bych se měla ohlédnout a najít moment, kdy jsem se rozhodla, že se stanu „plážovým podnikatelem“, pak to bylo při čtení knihy Timothy Ferrise: Čtyřhodinový pracovní týden.

Tato kniha má podtitul, který mluví za vše: „Nemarněte celé dny v práci, žijte kdekoli a staňte se novým bohatým“. Co vy na to? Je to utopie nebo reálná možnost pro mě, pro vás, pro kohokoli dalšího?

 

Moje cesta z kanceláře na pláž

Začalo to nenápadně před dvěma lety, uvědoměním si, že 90% mé prace se děje online a každodenní přesun do kanceláře a zpět a snaha tvořit ve vymezeném čase je omezující a nepřináší ovoce. Stejně ta správná tvořivá nálada přicházela ve zcela jiný čas a obvykle doma, když jsem měla klid a možnost koncentrace a nerušily mě dotazy kolegů, porady a telefonáty.

Postupně jsem tedy začala pracovat stále více z domu. Kolegové v tehdejší firmě z počátku nechápali, postupně však pochopili a po pár měsících už kanceláře zely prázdnou. V minulém roce jsme už pracovali na ose Španělsko – Beskydy – Frankfurt – Austrálie. Vzhledem k nadpisu jistě poznáte, kde z uvedených destinací jsem byla já 🙂

První krok na pláž – přesuňte svou práci domů

V okamžiku, kdy začnete pracovat doma, zjistíte, že nad každodenní prací nestrávíte běžných 8 hodin, ale pracujete mnohem rychleji a efektivněji. O tom právě Timothy Ferriss mluví jako o jednom z argumentů pro vašeho případného nadřízenéhov kapitole „Mizíme z dohledu: Jak utéct z kanceláře“.

Rozhodně doporučuji prostudovat, ať podnikáte nebo ne, knihu (koupíte běžně v knihkupectví) i blog Timotyho Ferrisse.

Jak udělat ze 40 hodin 4?

Mnoho lidí má pocit, že aby měli hodně peněz, musí hodně pracovat. Odkud tento pocit přichází nechám na psychoanalyticích. Za mě jen jedno – není to tak. Nesnažte se každý den vyplnit každou vteřinu svého pracovního času nějakou prací. Být zaneprázdněný neznamená nutně to, že děláte něco smysluplného.

Takže ať už vás napadají jakékoli výmluvy, proč právě vy MUSÍTE pracovat 40 hodin týdně, pravda je taková, že dělat méně a dosahovat více je nejenom možné – je to nutné. A klíčem k tomu je eliminace. Timothy Ferriss dává v knize opravdu detailní návod, jak na to…

Pracuji já 4 hodiny týdně?

Ne. Dělám práci, kterou miluji, s lidmi, které miluji a tak by mi 4 hodiny týdně nestačily k tomu, abych si to dostatečně užila. Nejde o to za každou cenu nepracovat. Jde o to žít život, který mě baví a pokud k tomu patří práce (tvoření), proč to eliminovat.

Svoboda. To je synonymum plážového podnikání. Svoboda času. Svoboda místa. Svoboda rozhodnutí.

Pozor – nese to jedno riziko!

Jak říká sám Timothy Ferriss v knize Čtyřhodinový pracovní týden – „Po odstranění práce přidáme život“. Co byste dělali se vším tím časem, pokud byste pracovali jen 4 hodiny týdně? Jak vyplníte takovou spoustu času? Budete se divit, ale i to může být oříškem.

Ale pro začátek můžete volný čas zaplnit třeba odpočinkem na pláži… 🙂

– Stanislava Mrázková

 

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů