[VIDEO] Proč se vaše sny možná nikdy nesplní?

Víte, proč se vaše sny s největší pravděpodobností nesplní? Víte, proč většině lidí nefunguje Tajemství? Proč si stovky lidí dělají vision boardy, nástěnky cílů a snů, ale zůstane jen u nich? Proč se jejich sny neplní?

Odpověď je ve videu:

VÝMLUVY – to je ta největší překážka

Lidé touží po splnění svých snů a dosažení svých cílů, ale když přijde na lámání chleba a mají se vydat na cestu, najednou mají mnoho důvodů, proč nejít.

Ještě jsem moc mladá. Už jsem moc stará. Až děti vyrostou. Ještě nemám dostatek znalostí. Nejsem dost dobrá. Neumím psát. Až si na to našetřím. Mám nevyřešené bloky ve své mysli. Pořád nemám inspiraci. Nemám pevnou vůli. Byla jsem nemocná, tak jsem nemohla cvičit, sportovat, psát, číst. Ale začnu. Jednou, až…

Výmluvy jsou příčinou 99 % procent všeho neúspěchu.

Nemá smysl se vymlouvat na okolnosti, nepříznivé podmínky nebo nedostatek podpory v okolí. Pokud si chcete opravdu splnit svůj sen, musíte si přestat stěžovat na okolnosti a převzít plnou zodpovědnost za všechny své výsledky, úspěchy a nezdary.

Je to těžké? Ano!

Kdyby bylo tak snadné splnit si své sny, pak by si je přeci plnili úplně všichni, že? Splněný sen vám nespadne do klína. Splněný sen je odměna. Odměna za to, že jdete přes překážky, že se nezaleknete dělat nové věci, riskujete, a i když se bojíte opustit známé břehy a jít vstříc neznámu, tak i přes ten strach vykročíte.

Splněný sen je odměna za to, že překonáváte svůj odpor, děláte věci, které se vám dělat nechce, opouštíte své pohodlí, i když vidina zůstat tam, kde teď jste a je to známé, je mnohem bezpečnější a milejší než cesta za nejasným cílem.

proc-se-sny-neplni

Lidé, kteří si své sny plní, nejsou nějací super lidé. Taky mají strach. Taky mají fyzické překážky. Taky nemají dost peněz a možná ani super IQ. Taky vyrostli a v průběhu dětství si do hlavy nechali zasít spousty blokujících názorů.

Ale nevymlouvají se na to. Ani světu, ani sami sobě.

Nevím proč, ale spousta lidí má pocit, že by přeci v jejich životě mělo být vše snadné a že to, že nemají dostatek peněz, necestují, nežijí ve velkém domě, nejsou zdraví, nemají skvělou fyzickou kondici, je nějaká nepříznivá okolnost, se kterou nemůžou nic udělat.

Určitě znáte příběhy lidí, kteří nemají nohy, a přesto jezdí na kole, lezou po horách. Nečekejte na to, až nebudete mít nohy! Stejně tak nečekejte na to, až budete mít peníze nebo až se jakkoli změní okolnosti ve vašem životě.

Začněte pro splnění svého snu dělat něco hned. Ne zítra. Ne v pondělí. Dneska. Hned teď.

Chcete napsat knihu? Otevřete počítač a začněte psát. Nečekejte na inspiraci. Ta přijde až s tím samotným psaním, nespadne vám do klína. Nemáte počítač? Začněte psát na papír. Chcete cestovat po světě a nemáte peníze? Začněte hledat způsoby, jak to dělají jiní lidé, sbalte batoh a vyrazte za dobrodružstvím.

Můžete být kdokoli, kým se rozhodnete být. Můžete dělat cokoli, pro co se rozhodnete. Nejsou žádná vnější omezení. Jediná omezení jsou vaše výmluvy.

A tak pokud máte nějaký velký sen, jděte mu vstříc. Otevřete se změnám. Říkejte ANO novým věcem. Dělejte věci, které pro vás nejsou pohodlné. Dělejte věci, kterých se bojíte. A především – přestaňte se sami sobě vymlouvat, proč to nejde.

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře
  1. ivka napsal:

    nevím, jak ostatním, ale mně visionboard funguje, Sama jsem překvapená, jak je to možné, ale je to tak.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů