[VIDEO] Ptáte se: „Stáňo, proč můj byznys nefunguje?“

Ptáte se, proč váš byznys zatím nefunguje tak, jak si představujete? Odpověď je v tomto videu:

Probudit se ráno a vědět, že od dnešního dne po celý zbytek života budu dělat jen to, co mě baví a naplňuje, že od dnešního dne dále po celý zbytek života budu žít život, ze kterého si nemusím brát dovolenou, to je odměna.

Odměna za to, že důsledně a s totálním nasazením den co den několik měsíců nebo let budujete a milujete svůj byznys.

Mnoho lidí začne podnikat, například se pustí do online podnikání, a po třech měsících mi píšou: „Ahoj Stáňo, založila jsem si svůj blog, napsala jsem eBook, ale do dnešního dne se jich prodalo jen pět a mám jenom padesát lidí v databázi. Nevíš, co dělám špatně? Můžeš se podívat na můj blog?“

A já si říkám, tři měsíce, už pět prodejů a padesát lidí v databázi! Wow! Skvělý start.

Bohužel spousta lidí má pocit, že když se do něčeho pustí, tak by se měli stát milionářem přes noc.

Lidé neustále hledají zkratky. Chtějí ten jeden cvik, který jim zabere minutu denně a budou díky němu mít ploché břicho. Tu jedinou strategii, která jim zabere hodinu týdně a budou díky tomu milionáři. Zázračnou pilulku, díky které budou už jednou provždy šťastní.

Takhle to ale nefunguje a nemá cenu se pouštět do podnikání, pokud chcete rychlé prachy a pokud chcete zbohatnout přes noc.

Pokud se pustíte do podnikání, počítejte s tím, že to bude vyžadovat váš čas a energii. A pokud se do toho pustíte jen tak trochu, tak vyděláte jen tak trochu. Chcete super skvělé výsledky? Fajn. Tak potom se do toho musíte opřít s totálním nasazením.

Zatímco se vaše kamarádky koukají na Ordinaci v růžové zahradě, vy si sedněte a pište nový článek. Místo projíždění Facebooku v tramvaji si přečtěte kus inspirativní knihy. Když děti usnou, makejte na svém podnikání. Když se jdou ostatní bavit, makejte na svém podnikání. Mluvte o podnikání. Přemýšlejte o podnikání.

Ne týden, ne měsíc, ale dlouhodobě. Každý den. Každou volnou chvíli.

jak-uspet-v-podnikani

Zeptám se vás na jednu věc:

Jste ochotni následujících několik měsíců makat na svém podnikání? Jste ochotni následujících několik let makat na svém podnikání? Dělat nové věci, věnovat tomu čas, kdy se ostatní baví?

Pokud ne, pokud si teď říkáte, nenene, já si chci užívat života, tak vám řeknu jednu věc. Budete si užívat života v dalších letech přesně tak, jak si ho užíváte teď v tuto chvíli. Víkendová grilovačka, kafíčko s kamarádkami a odpoledne s dětmi na hřišti a v pondělí zpátky do zaměstnání.

Je na tom něco špatně? Ne, není. Ale pokud máte sny, toužíte cestovat, chcete dopřát svým dětem lepší školu, chcete finanční svobodu, pokud chcete dělat to, co milujete, pokud chcete být sami sobě šéfem, rozhodovat se o svém čase, pak teď musíte investovat svůj čas a energii, a to v totálním nasazení. Musíte riskovat a překračovat komfortní zóny. Dělat věci, i když se vám zrovna nechce.

A výsledek zaručeně nepřijde přes noc. A pravděpodobně nepřijde ani za pár měsíců. Za pár týdnů nebo měsíců začnete vydělávat první peníze.

A je to přesně ten moment, kdy mi někteří píšou… Já prodám jen pět eBooků měsíčně. Nebo – otevřela jsem si e-shop, ale zatím vydělám jen na pokrytí nákladů.

Super! Skvělý start. Jeďte dál.

Makejte na tom, hledejte způsoby, jak se zviditelnit, postavte se za svou značku, za svou vizi, pište, točte videa, hledejte partnery, budujte svůj byznys s totálním nasazením a vírou v to, že každý další krok vás posunuje vpřed k vysněnému cíli.

Za rok mi možná napíšete, že prodáváte padesát eBooků měsíčně, a možná to pořád nebude stačit a budete vědět, že je potřeba makat dál.

Probudit se ráno a vědět, že od dnešního dne po celý zbytek života budu dělat jen to, co mě baví a naplňuje, že od dnešního dne dále po celý zbytek života budu žít život, ze kterého si nemusím brát dovolenou, to je odměna. Odměna za to, že důsledně a s totálním nasazením den co den několik měsíců nebo let budujete a milujete svůj byznys.

jak-uspet-v-podnikani-4

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře
  1. Lenka napsal:

    Krásné video, Stáňo! To, co říkáte má hloubku a smysl. Děkuji za inspiraci. 🙂 Lenka

  2. Monika Ondeková napsal:

    Ahoj Stáňa, krásne video. Pripomenula si mi začiatky môjho podnikania s manželom pred 9 rokmi, ktorému som prvé tri roky venovala cca. 16 hodín denne, 7 dní v týždni a vôbec som nemala pocit, že pracujem, bola to zábava priniesť na náš trh niečo, čo tu ešte nebolo 🙂 Samozrejme časom som to musela zredukovať – zdravie mám len jedno a rodina si tiež vyžaduje pozornosťž 🙂 a aj keď môj projekt vrámci PZP momentálne nenapreduje ako by som si predstavovala, pretože viem koľko času treba venovať úspešnému podnikaniu, som rada za tvoj kurz – v tejto chvíli máme napr. pripravené 2 zdarma ebooky a e-learningový kurz pre našich klientov – všetko sa to v najbližších dňoch objaví na našich weboch, sociálnych sieťach, blogu… a aj keď som do PZP šla s iným zámerom, znalosti z neho využijem v podnikaní, ktoré má už niekoľko rokov veľmi slušne živí 🙂 Pozdravujem z Prahy 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů