Podnikání na mateřské – kdysi má noční můra, dnes úžasná součást života

Je to přesně týden, co se narodil můj syn, moje třetí dítě. První dny si společně užíváme opravdu krásně, od prvních minut v domácím prostředí s láskyplnou péčí mého muže a nadšenou pozorností mých starších dětí.

Jsem šťastná.

O tom ale dnešní článek být nemá. Po sedmi dnech zapínám počítač, miminko spí spokojeně v šátku u mě na hrudi a já mám chuť něco napsat.

Napsat o jednom z mnoha obrovských kontrastů, které s příchodem tohoto dítěte zažívám v porovnání s těmi předchozími. A to o mém podnikání a o tom, jak souvisí s mou novou rolí matky novorozence. Místo podnikání z pláže to dnes bude o podnikání na mateřské… 🙂

podnikani-na-materske-sm

Mé podnikání na mateřské dnes a před deseti lety

Zatímco si užívám malého voňavého miminka, přišlo mi za ten první týden 12 objednávek mého eBooku Jak napsat eBook za 14 dní celkově za 8 251 Kč. Pět lidí si mezitím objednalo mou knihu Podnikání z pláže. A já jsem pro to mezitím nemusela udělat vůbec nic.

Moje plážové podnikání pracuje dnem i nocí pro mě a beze mě.

Teď podnikám spíše z postele a na mateřské než z pláže. Na ty se vydáváme až začátkem července. Úžasné ale je to vědomí, že je o mě finančně postaráno a peníze neustále přicházejí na můj účet, aniž bych pro to musela aktuálně něco dělat. A až to budu cítit, až se mi bude chtít, pak teprve začnu zase tvořit a pracovat.

Přesto se mezitím moje plážové podnikání nezastaví. Každý den mi přijde nějaká objednávka mého eBooku nebo knihy.

Tohle je pohled na prodeje mého eBooku za poslední týden od 5. dubna, kdy se narodil můj syn, do chvíle, kdy píšu tento článek (12. dubna)…

fapi-podnikani-na-materske-sm

Vždycky jsem věděla, že k mému životu patří podnikání

Velmi dobře si pamatuju dobu před deseti lety, kdy se narodila moje první dcera Viktorka a mně bylo 22 let. Představa, že teď budu na několik let odkázána se svými penězi jen na pár tisíc od státu a výdělky mého tehdejšího muže, pro mě byla velmi stresující. A proto jsem už tehdy začala těsně před jejím narozením podnikat. Společně s bývalým mužem jsme si založili stavební firmu. Vznikla 12. května 2006, Viki se narodila 31. května 2006…

Měla jsem nadšení a chuť, a především obrovskou motivaci a touhu. Nejen finanční motivaci, ale i touhu něco smysluplného dělat. Ženy na mateřské se po pár měsících často cítí izolované, odtržené od společnosti a bez hlubšího smyslu nebo naplnění. A to naplnění se neskrývá mezi plenami a péčí o domácnost, to jsem už tenkrát věděla. Mou motivací tedy byly jak peníze, tak seberealizace.

Má práce spočívala především v tom, že jsem jezdila na schůzky s klienty, konzultovala s nimi jejich požadavky, většinou na rekonstrukce koupelen a bytových jader, následně jim dělala 3D návrhy koupelny, rozpočet, připravovala smlouvu. Vždy bylo potřeba klienty opakovaně navštívit.

Ovšem s miminkem to nebylo tak jednoduché

Pokud máte dítě, je vám asi jasné, že jezdit s novorozencem v šestinedělí nebo i v dalších měsících na schůzky stanovené na konkrétní čas, to je v podstatě nemožný úkol.

Dodnes si pamatuju, jak sedím v obýváku u klientů, jednáme o jejich koupelně a za otevřeným oknem na parkovišti asi půl hodiny slyším pláč mé malé Viki, kterou mezitím hlídá moje sestra, která je moje jediná spása pro to, abych vůbec na zakázku mohla jet.

Dodnes také vzpomínáme na lehce humornou historku, kdy se moje tehdy sedmnáctiletá sestra snažila utřít Viktorce zadek ubrousky na utírání palubovky auta, než jí došlo, že to nejsou ty správné ubrousky… 🙂

Ale asi tušíte, že jako novopečené matce mi tenkrát do smíchu moc nebylo.

Cítila jsem se hrozně, ale pokud jsem chtěla na mateřské podnikat, nic jiného mi nezbývalo než jednou dvakrát za týden toto podstoupit a modlit se, ať se strefíme do času, kdy Viktorka usne. Navíc místo odpoledního spaní a odpočinku jsem tvořila rozpočty a každou schůzku u klienta provázel stres. Stres můj i stres miminka.

Jiným způsobem jsem podnikat neuměla a naše stavební firma nás skvěle živila, měli jsme zakázky na několik měsíců dopředu, zákazníci nás měli rádi a já jsem byla nadšená, že mám smysluplnou náplň svého času, něco, co mě baví, a zároveň dostatek financí na život, který jsme v té době žili.

Ale bylo to opravdu náročné a stresující

Často jsem měla silný pocit viny, že se svému dítěti nevěnuju a místo toho pracuju anebo že pláče v náručí někoho jiného, zatímco já dojednávám zakázky. Hodně jsem se tím trápila, ale ke klasickému podnikání to prostě patřilo. Vyžadovalo můj čas. Často jsem pracovala po nocích nebo v každé volné chvilce, kdy malá Viki spala, a někdy jsem doslova padala únavou.

Nemohla jsem prostě pár dnů nebo týdnů nic nedělat. Na naší firmě by se to okamžitě podepsalo. A tak jsem zaťala zuby a dělala, co bylo potřeba.

Když se ohlížím zpátky, jsem neskutečně vděčná, že dneska to mám jinak

Za poslední tři roky jsem si vybudovala podnikání, které šlape dnem i nocí pro mě a přináší mi stabilní příjmy. Vlastně ani nemám nějakou silnou potřebu jít si požádat o rodičovský příspěvek a už vůbec ne chuť spoléhat se na stát. Nepotřebuji to. Je to úžasný pocit svobody a klidu.

Moje podnikání mimo jiné spočívá v tom, že prodávám svůj eBook Jak napsat eBook za 14 dní. Průměrně jen prodejem tohoto eBooku vydělávám 40 tisíc měsíčně už 3 roky a vše se děje automatizovaně. To znamená, že klienti sami přichází na mé stránky, z nich se dostanou na stránku, kde prodávám svůj eBook, koupí si jej, eBook jim po zaplacení sám automaticky odejde a já u toho celého procesu vůbec nemusím být.

Vše se děje samo.

Říkám tomu podnikání z pláže a celou strategii, která za tím stojí a kterou používám pro tento automatizovaný proces prodeje, učím ve svém kurzu Podnikání z pláže.

Ten také probíhá online a zrovna skončil letošní ročník, který jsem celý mohla vést z pohodlí domova v posledních týdnech svého těhotenství, a tím, že jsem měla už vše připraveno z minulého roku, zabralo mi to také jen pár hodin denně komunikace s letošními studenty.

Úžasné na tom je, že když několik dnů nebo týdnů nic nedělám, moje podnikání stále funguje beze mě. Můžu si dovolit NIC NEDĚLAT. Můžu si dovolit jen tak být, užívat si dny s miminkem a mezitím si moje podnikání hezky funguje samo.

Teď si budu užívat podnikání z šestinedělí. 🙂

podnikani-na-materske-2-sm

Jdu zase na pár dnů vypnout svůj počítač s vědomím, že mám za zády silného parťáka, svůj plážový byznys.

Mimochodem, pokud je to pro vás nové a zajímá vás blíže celá strategie, která za tímto podnikáním stojí, doporučuji prostudovat si můj eBook zdarma – 8 kroků k podnikání z pláže.

ebook-pzp-zdarma (2)

No a pokud tento článek čtete a jste už mými plážovými studenty…

… doufám, že pro vás bude nakopnutím a vlije vám energii do dalšího tvoření. Protože přesně takto bude jednou postaráno o vás, když tomu teď dáte svou energii a čas. Když dokončíte všechny potřebné kroky, které jste se učili v kurzu, a rozjedete prodej svého eBooku.

Ta cesta k tomu je někdy náročná a na začátku vyžaduje spoustu energie. Ale právě díky tomu o vás bude v budoucnu postaráno.

Ať už budete někde na pláži, nebo si zrovna užívat se svými dětmi, na chatě v lese nebo prostě jakkoli smysluplně trávit svůj čas, zaséváte teď semínka do své vlastní zahrady. Podobné zahrady, jako mám já a kterou já mám už krásně rozkvetlou. Tak se inspirujte a hurá do tvoření! 🙂

Až se za pár let ohlédnete, jako já teď,
budete si neskonale vděční!

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů