Internet je můj klíč ke svobodě, hojnosti a naplnění

Kdo by to byl řekl. Před deseti lety jsme měli doma ještě vytáčené připojení a to bylo tak drahé, že jsem se mohla připojit jen na hodinku vždycky po osmé večer. Na internetu nic moc nebylo a kdyby mi tenkrát někdo řekl, že můj budoucí život, moje prosperita, moje svoboda a zároveň i mé osobní naplnění budou velice úzce souviset s internetem, moc bych ho nechápala.

Cesta k vlastní hodnotě byla hrbolatá

Moji rodiče oba podnikali a tak jsem vždycky tak nějak předpokládala, že budu jednou podnikat taky. Po osmi letech na gymplu jsem ale po maturitě zjistila, že vlastně nic neumím. Že nemám žádnou hodnotu, kterou bych mohla lidem předat, že vlastně není v čem bych já osobně mohla podnikat.

Ještě jsem neviděla hluboko dovnitř do svých tvůrčích kvalit a frustrovalo mě to natolik, že jsem šla pro jistotu studovat vysokou, aby teda za mě něco bylo.

To, že mi vysoká škola objevení vlastní hodnoty nedala, asi nemusím říkat. Co mi však dala, byla obrovská touha tam nebýt 😀 Učit se nazpamět stovky stran skript o všemožných teoriích psychologie a sociologie, to mě opravdu chvílemi přivádělo k šílenství. Jediné, co mě maximálně bavilo, bylo psaní seminárních prací (počátky ebooků haha). A tak jsem měla silnou touhu najít opravdu za každou cenu něco, co mě od studentské otročiny osvobodí.

Mezitím jsem pracovala nejdříve brigádně, pak už v podstatě na plný úvazek ve firmě svého taťky, která organizovala vzdělávací semináře pro obchodníky na burze.

Můj táta se v té době hodně zajímal o principy byznysu na internetu a dal mi velice dobré, řekla bych nadstandardní základy online marketingu a podnikání jako takového. Začínala jsem chápat, jaká je síla internetu a pochopila jsem hlavně to, že klíčem k úspěchu v online světě je hodnotný obsah, databáze a komunikace s klienty.

A pak jsem TO objevila

Můj tvůrčí duch mě nenechal dlouho v klidu, a jednoho dne jsem TO objevila. Konečně moje vlastní podnikání a seberealizace. Můj tehdejší muž se živil rekonstrukcemi koupelen a dělal to opravdu skvěle. Klienti však přicházeli pouze na ústní doporučení. Měla jsem pocit, že by to nějak mělo jít ruku v ruce s internetem.

A tak se zrodila naše první firma. Apuseni s.r.o. Rozhodla jsem se do ní dát všechno, co jsem se za dva roky o internetu a online marketingu naučila.

Na podzim roku 2005 jsem se rozhodla riskovat asi 1500 Kč (pro studenta celkem velká suma) za doménu a webhosting a vybudovala jsem stránky luxusnikoupelny.cz (už neexistují), naplnila je hodnotným obsahem, využila vše, co jsem věděla o online marketingu a SEO a čekala na první zájemce o koupelnu.

Ten první přišel záhy a pamatuju si, jak 11. října 2005 sedím v restauraci a dávám si oslavný oběd po podepsání první smlouvy na 250 tisíc  Některá data člověk nikdy nezapomene…

Byl to taky den, kdy jsem pochopila, že už nikdy nebudu zaměstnancem. Firma fungovala několik let na dvou pilířích, kterými byl internetový marketing a spokojení klienti.

Obula jsem se na plno do online marketingu

V roce 2010 jsem se vrátila na plno zpět do světa online marketingu, opustila stavební firmu a začala dělat online marketing pro firmu WinSignals, která dělala servis a semináře pro klienty obchodující na burze. Na jaře stejného roku jsem se dostala do Londýna na 3 denní seminář T. Harv Ekera Millionaire Mind a poprvé uslyšela pojem eBook.

WOW. To byla moje reakce. Harv totiž celkem do hloubky popisoval možnosti psaní eBooků a jejich prodej pomocí blogu. Měla jsem hodně otázek po technické stránce a nevěděla jsem jak na to. Absolvovala jsem tedy další jeho seminář Guerrila Business Intensive, abych o tom online prodeji zjistila více.

Po návratu do ČR jsem začala nově nabyté znalosti aplikovat ve WinSignals, především ve smyslu komunikace s databází a psaní textů na web. V dalším roce jsem pak vytvořila první eBooky jak pro tento web, tak pro spřízněný web Goldstarway. eBooky neuvěřitelně zvýšily počet lidí v databázi obou firem a firmy fungovaly následující měsíce v podstatě jen na bázi email marketingu. To byla pro mě skvělá škola.

Ve stejné době jsem ale zjistila, že obor obchodování na burze, kterému se věnovaly tyto firmy, není moje cesta, necítila jsem naplnění a hledala jsem něco, kvůli čemu budu každý den vstávat z postele. Hlavou mi taky pořád vrtaly ty prodeje eBooků.

Měla jsem pár možných cest, kudy se vydat a byla to doba, kdy jsem si příliš nevěřila. Taky jsem nevěřila tomu, že by info-podnikání mohlo fungovat v českých podmínkách. A tak jsme s přítelem Jirkou Stiborem udělali blog v angličtině na téma těhotenství a taky eBook zdarma na toto téma. Měla jsem pocit, že na anglicky mluvícím webu to bude fungovat snadněji a že toto je téma, které zajímá hodně žen. Databáze se plnila, ale nějak jsem měla pocit, že toto moje cesta taky není. Tento projekt mě ale hodně naučil o další strategii online marketingu v podnikání, o tom, jak psát blog.

Některé věci se prostě člověk naučí, až když jde do akce.

TO, pro co každé ráno vstávám z postele

Hodně jsem přemýšlela nad tím, co je TO, kvůli čemu bych každé ráno vstávala z postele, i kdybych za to nedostala zaplaceno. Trvalo to několik měsíců. To, kam mě táhlo srdce, se vztahovalo k mému věčnému nutkání žít život na plno a plnit si své sny, mít svobodu.

Měla jsem pocit, že lidé kolem mě mají spoustu výmluv, proč věci nedělat a já jsem v té době s dvěma dětmi ve střídavé péči trávila ve svých 28 letech 7 měsíců na Erasmu ve Španělsku. Měla jsem obrovskou touhu vykřičet do světa, že to jde, že sny si plnit můžeme, ale kdo by mě poslouchal?

A tak jsem se rozhodla vydat cestou toho, co opravdu umím a co už jsem měla v praxi ověřené. Rozhodla jsem se napsat eBook o tom, jak napsat eBook. Info-podnikání právě přicházelo do Čech díky Milionovému impériu Davida Kirše a já jsem věděla, že bude mnoho lidí, kteří budou potřebovat radu, jak na to. A já jsem znala odpověď. Vtipné je, že se nakonec obě cesty, ta cesta “jít za svými sny” a cesta “jak napsat eBook” spojily do jedné 🙂

O rok a půl později, o několik kampaní později, o více než milion na mých účtech později, o tunu zkušeností později, o téměř 700 prodaných eBooků později, tady sedím a píšu tento článek.

PRO VÁS. Abych Vám ukázala, že ať je Vaše podnikání jakékoli, patří do něj internet.

Stavební firma, vzdělávací firma, online podnikání – prošla jsem si hodně odlišnými obory a ve všech byl můj úspěch postaven na tom, že jsem se vzdělávala v online marketingu a vše jsem aplikovala do firemních webů.

Internet mi dává svobodu. Nejen svobodu podnikání z pláže, o kterém občas píšu. Ale především svobodu rozletu. Moje myšlenky se dostanou k tisícům lidí, citím se naplněně, cítím, že můj život má smysl.

Nepříjemná realita klasického podnikatele už není mojí realitou

Jak frustrující je, když máte úžasnou firmu, vyrábíte skvělé výrobky, víte, že umíte poskytovat úžasné služby a přitom to nemáte komu předat. Ufff… A toto je nepříjemná realita desítek tisíc podnikatelů.

Vykročte z šedého průměru, naučte se používat internet a online marketing pro své podnikání. Stačí k tomu zdravý selský rozum a chuť přijímat nové informace, vhledy a myšlenky.

 

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře
 1. Bebe napsal:

  Óóó, v kolika bodech se člověk velice důvěrně poznává… 🙂 Velice inspirativní čtení! Díky za něj 😉 Bebe

 2. Karel Macalík napsal:

  Velmi pěkně napsáno.
  Ebooky jsou výborné a díky za ně :).

 3. Jiří Malík napsal:

  Dobrý den Stanislavo.
  Již celé dva roky trávím každý den mnoho hodin, a ze ,, strýčka Google ,, postupně vytahuji poučně vzdělávací informace o problematice online obchodování. Předešlé, pomalu dvacetileté období mého
  podnikání nedopadlo nikterak dobře, a tak po takové dlouhé době jsem byl donucen propustit zaměstnance
  a firmu uzavřít. Možná právě tato skutečnost mě přivedla nerezignovat, ale začít znovu, jinak.
  Ano, internet s využitím nových nástrojů a moderní technologie. Stáhl jsem si mnoho různých e-booků
  a užitečných rad / ostatně jsem na to měl dost času / a byl jsem přesvědčen, že již vím vše a můžu začít.
  Čirou náhodou jsem se dostal k webinářům D.Kirše a tím vlastně i k Vám na web. Celá ta skupina zapálených
  lidí včetně Vás mi připadá neuvěřitelně fresh. Jiný význam pocitu jsem prostě nenašel pro tak elegantní pojetí
  infopodnikání. Toto mě zcela přesvědčilo v tom, že budu chtít s Vámi všemi do budoucna spolupracovat.
  Velké uznání a DÍKY!

 4. Stanislava Mrázková napsal:

  Děkuji Jirko. Ať se Vám daří!

 5. Zorka napsal:

  Drahá pani Stanka,

  ďakujem Vám za článok. To že ste sa podelili o Vášu cestu k slobode a k vytúženému „zamestnaniu“, ak sa to tak dá nazvať, má pre mňa neoceniteľnú hodnotu. Je celkom upokojujúce vidieť, že tí megaúspešní ľudia nemali všetko od začiatku vyriešené a že sa dá dopracovať od ničoho k niečomu skvelému.
  Veľmi sa stotožňujem s úvodom Vášho príbehu – práve sa nachádzam vo fáze túžby nájsť niečo, čo ma oslobodí od študentskej otročiny- ako ste to popísali Vy 🙂 Chcela by som sa Vás opýtať, čo bol ten krok medzi štúdiom a podnikaním ? Ako ste sa prehupli od jedného k druhému ? Zanechali ste štúdium úplne ? Zaujíma ma to, lebo si neviem predstaviť ako by som finačne zvládla toto obdobie. Vopred ďakujem za odpoveď.

 6. Stanislava Mrázková napsal:

  Zorko, já jsem už v průběhu studií začala vymýšlet podnikání a v podstatě v jeden čas jsem začala podnikat a skončila se školou. Žádný zásadní mezikrok tam nebyl. Ale v té době jsem měla nějaký příjem z další práce, kterou jsem při škole dělala, takže jsem nebyla bez příjmů a nějak mě to ukončení studia neohrožovalo.

 7. že som Naozaj dojem s vašimi písania i s usporiadaním vo vašom weblog.
  Je to platené tému alebo sii upraviť sami?
  Či tak alebo onak udržať pekný kvality písania, je vzácne vidieť veľký blog ako jje tento v
  týchto dňoch .

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů