Zdravím vás z Lago di Garda – mé letošní „plážové“ destinace

Zdravím všechny své přátelé, kolegy, všechny, kdo jste v mé databázi nebo v komunitě plážových podnikatelů. Zdravím Vás ze své letošní pláže, která je položená 1000 metrů nad mořem, tedy spíše nad jezerem. Právě žiju svůj další splněný sen.

Před rokem jsem si řekla, že moje další destinace bude léto na Lago di Garda – krásné hory a koupání, nádherná příroda, teplo, italská kultura, jídlo, ferrati, lesy, procházky. Původní představa byla mlhavá. Pak jednou v noci po lahvi vína jsem se rozhodla jí dát jasný tvar.

Bylo to 30.11., což vím naprosto přesně díky tomu, že počítač si tyhle věci pamatuje 🙂 A vytvořila jsem si tento obrázek, který jsem si pak dala na plochu. Nevěděla jsem, odkud je to foceno ani jak se na to místo dostanu a už vůbec jsem netušila, že by se tam dalo bydlet, protože moje představa byla, že bychom bydleli v nějakém maličkém bytě u jezera. Ale vesmír přijímá objednávky celkem detailně, tady je ta moje 🙂

Pokud Vás zajímá, jak objednávka dopadla, podívejte se na toto video 🙂

Dneska byl trochu opar, tak ten výhled není tak jasný, ale v dalších dnech to ještě s natáčením napravím :))

Každopádně  chci říct, že ta podobnost mě až děsí, protože takhle detailně reaguje vesmír na to, co do něj vyšlu. Ne nadarmo se říká, že si má člověk dávat pozor na to, co si přeje 😀 Náš aktuální domeček jsem našla v lednu na Airbnb.com. Hned jsem věděla, že to je ten pravý, ale bylo to příliš troufalé přání. Korespondovalo ale s objednávkou. A tak jsem se rozhodla, že právě tady budeme.

V době, kdy na mém účtu bylo pár tisíc a v podstatě jsem netušila, co se bude dít v následujících měsících, do jakých projektů se zapojím, Online Academy Club*****, EmailAcademy Premium, Neurorestart, že začnu prodávat svůj ebook. Prostě jsem netušila, kde na něco takového vezmu peníze. Ale tak nějak bez váhání jsem se rozhodla, že TO je to místo a začala dohadovat podmínky pronájmu. Peníze postupně přišly…

Sny se nikdy nesplní samy od sebe

Jak říkám ve videu, peníze nepřišly samy. Je bláhové si myslet, že když si něco přejeme, stane se to samo od sebe. Už ve článku Moje cesta na pláž jsem citovala Paula Coelha, že když si něco přejeme, celý vesmír se spojí, abychom to mohli uskutečnit. Pokud jste však četli knihu, ze které tato věta pochází, jistě víte, že ty cesty jsou spletité a svůj pomyslný poklad nenajdeme ze dne na den. Vzpomněla jsem si teď na jeden příběh, který jsem četla asi ve 14 letech v knize Aladinův Faktor od Jacka Canfielda. Zněl asi takto:

Jeden muž se celý život každý den modlil k Bohu, aby vyhrál milion dolarů. Bezmezně tomu věřil a tak den co den poklekl a prosil Boha o tuto výhru. Přišlo stáří a muž zemřel. Přišel do nebe a ptá se Boha: „Celý život jsem se k tobě modlil, abych vyhrál milion dolarů, proč jsi mi mou motlitbu nesplnil?“. A Bůh odpověděl: „Moc rád bych splnil, ale to by sis příteli musel alespoň jednou v životě koupit los“.

A tak o tom mluvím i v tom dnešním videu, na které se můžete podívat výše. Máte sny? Začněte pracovat na jejich splnění. Pokud chcete pasivní příjem, chcete podnikat z pláže, chcete dělat, co Vás baví, chcete být svobodní – pamatujte, že nic z toho se nestane samo od sebe. Musíte opakovaně překonávat své komfortní zóny, musíte vyvinout velkou dávku energie, aby se Vám mohla vrátit v podobě velkého splněného snu. Samozřejmě pokud máte malé sny, bude stačit malá dávka energie 🙂

Abyste měli výsledky, které většina lidí nemá, musíte dělat věci, které většina lidí nedělá.

Možná už jste na tom začali pracovat a výsledky se zatm nedostavují. Pak jste ještě možná dostatečně nepřekročili svou komfortní zónu. Bojíte se točit videa (jako já 🙂 ), vezměte telefon a začněte točit. Bojíte se napsat eBook? Prostě sedněte a začněte psát. Jestli nevíte jak na to, kupte si můj eBook nebo vstupte do některého vzdělávacího programu, ve kterém se toto učí. Každopádně se to naučte a dělejte to. Jinak zůstanete stát na jednom místě.

Bojíte se odejít ze svého zaměstnání, ze svých „jistot“, za prací, která Vás baví? Věřte tomu, že pak nikdy nebudete mít možnost věnovat plně svou pozornost cestě za svými sny. Dokud jsem se snažila držet svých jistot, točila jsem se stále v kruhu. Myslela jsem si, že jednoho dne se něco stane. Pravdou je, že věci se začaly dít, až když jsem vystoupila z kruhu…

Žít život, jaký chci, není vždy procházka růžovou zahradou

Často je to dřina, často je to překonávání sama sebe, často je to jednání navzdory mé aktuální náladě a jednání navzdory mému strachu. Plnit si sny není zadarmo. Ale dělá to z vás člověka. Formuje vás to. Vlastně tenhle sen byl cíl, ale to nejdůležitější nebylo dosáhnout tohohle cíle. To nejdůležitější bylo projít si těch několik měsíců, které mě naučily hodně a mám pocit, že jsem někdo jiný, než na začátku.

A tak přeji i Vám, abyste se vydali za svými sny, pustili se do věcí, které Vám dopomohou k Vašim cílům a vždycky měli na paměti, že je potřeba sledovat vše, co se děje po cestě, protože to všechno nás formuje a vede nás, a taky že je potřeba být vděčný všem situacím, které se nám v průběhu dějí a důvěřovat tomu, že vše se děje správně, že přátelský vesmír pracuje na naší objednávce a ví, že abychom dosáhli velkých snů, musíme na ně být připraveni.

V závěru Vám všem, kdo čtete tento článek, děkuji. Jsem si vědomá toho, že na splnění mých letošních snů, na vypuštění mého eBooku do světa, na spolupráci na úžasných kampaních, na životě, který mě baví, na mém letošním plážovém místě, jste se všichni podíleli – mí kolegové a přátelé, má rodina, mí eBookoví žáci, mí čtenáři a členové mého VIP klubu, mí facebookoví plážoví podnikatelé, mí učitelé. Vám všem děkuji a těším se na další společnou cestu 🙂

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře
 1. Karel Pajer napsal:

  Stáňo, přeji hezkou pracovní rekreaci, pohodu a zdraví. Zorganizoval jsem hudebně-taneční zájezd převážně seniorů do Baška Vody, takže jsem byl 10 dní mimo domov, ale teď zase začínám pracovat na finančním přežití. Tři celé dny sice kosím trávu a ještě pár dní to zabere, v noci hubím slimáky, ale pak to bude už lepší. Zájezd do Chorvatska byl až nečekaně úspěšný, v září možná bude na stejném místě seznamka s hudbou. Přeji vše nejlepší. Karel

  • Stanislava Mrázková napsal:

   Díky za komentář Karle a přeji, ať se Vám daří. Máte webové stránky na ty zájezdy?

 2. Jana Pěkná napsal:

  Stáňo, moc děkuji za tento příspěvek, nabyl mě novou energií a pocitem, že to taky dokážu :-). Právě píšu ebook (podle Vašeho ebooku) a přepadají mě myšlenky, zda bude dost dobrý, zda informace v něm stačí, jestli toho nemám napsat ještě víc… Ale uvědomuju si, že si musím pevně stanovit cíl, a proč vlastně ebook píšu, pak to bude hračka :). Ještě jednou díky a krásné prázdniny u Lago di Garda!

  • Stanislava Mrázková napsal:

   Děkuji Jano. Stanovit si cíl je určitě důležité a co se týče vnímání vlastní hodnoty, vžijte se do toho člověka na druhé straně, kolik informací vlastně potřebuje, co by bylo ještě málo a co už je pro něj opravdová hodnota? Nemusíte napsat úplně všechno, co víte, jen pište se záměrem čtenářům na druhé straně dobře poradit a pomoct. Ať se daří 🙂

 3. Miluška a Ivan napsal:

  Stáni moc ti to přejeme. A že nám mluvíš z duše asi nemusíme říkat, viď? Miluška a Ivan

 4. Petr Vaňač napsal:

  Stáni, děkuji za video. Když jsme nedávno točili naše první video, měl jsem uplně stejný pocit a to jsem stál za kamerou :-).
  Máš nádhernou kancelář. To o čem píšeš a mluvíš si uvědomuji každým dnem víc a víc. Tento rok hodlám zrušit kanceláře naší firmy a zavést homeoffice. Lidi v mém týmu to s nadšením očekávají.
  Hodně odpovědí na otázky jak to udělat jsem se dozvěděl z ebooků na http://www.pracenadalku.cz .
  Na Gardě jsem byl , tiše teď závidím.

  Krásný den

  Petr V.

  • Stanislava Mrázková napsal:

   Děkuji Petře. Práce z domu je určitě přínosná pro člověka i pro tým, mě před zhruba dvěma lety velmi inspiroval Čtyřhodinový pracovní týden od Timothy Ferrise. Pracovat z pláže tak může pak v podstatě kdokoli a je jedno, jestli jste podnikatel, nebo asistentka. V našem týmu pracujeme z různých míst a velice nám pomáhá pro spolupráci a komunikaci basecamp.com, no a samozřejmě skype a hangouts. Držím palce, ať se přerod na práci z domu ve vašem týmu podaří 🙂

 5. Aneta Adriana Hájková napsal:

  Stáňo, moc děkuji za povzbuzení, video se mi líbí. Z celého srdce ti přeji ať vyjdou i další a další tvé cíle, které si stanovíš, kam tě tvé srdéčko potáhne 🙂 A těším se na další tvé příspěvky!

 6. Lukáš napsal:

  Veľmi pekný a poučný článok:)Pre mňa osobne aj motivačný, nakoľko som potreboval počuť a vidieť, že ak chcem podnikať z pláže (v mojom prípade altánku:) tak musím robiť omnoho viac ako bežný človek. Je to presne o tých komfortných zónach…moje sny sa tiež začali pomaly plniť no a teraz budem celé leto na chalupe a tvoriť info produkty. Teda okrem kúpania sa v bazéne a oddychu pod altánkom. Toto je napríklad tiež jeden splnený sen:)

 7. Michal Kopecký napsal:

  Skvele Stáni! 🙂 Gratulujem, že sa ti to aj tento rok podarilo a je vidieť, aké pokroky robíš 😉

  Mimochodom, skvelé, že si sa pustila aj do toho videa. Viem, aký je to pocit 😀

 8. Tereza napsal:

  Velmi inspirativni clanek i video Stáňo! Krasa!
  Chci se zeptat, je od zari moznost najit nejakou praci na Gardě? Cokoliv od pokojské, pomocné síly v kuchyni… Až po venkovní práce. Děkuji za odpověď. 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů