Kniha Podnikání z pláže je na světě

Máte chuť žít život, ze kterého si nemusíte brát dovolenou? Život, ve kterém se ohlédnete a vydechnete úžasem, že toto všechno jste zažili? Život, ve kterém máte svobodu žít svobodně, radostně a naplno? O tom všem je kniha Podnikání z pláže, která spatřila světlo světa oficiálně 17. listopadu 2014.

Proč právě tento den?

Dlouhá desetiletí byla v našich zemích svoboda jedince v rukách někoho jiného. A tak ať se to člověku líbilo nebo ne, bylo jednoduché ukázat prostem na důvod, proč není možné žít život svých představ, plnit si sny, cestovat, žít svobodně. Jednoduše to nešlo.

Je to 25 let, co studenti bojovali za svobodu a nezávislost země. Dnes je čas začít bojovat za svou vlastní svobodu. Skutečná svoboda totiž začíná uvnitř a každý sám se rozhoduje, zda je svobodný nebo ne.

Jak vznikla kniha Podnikání z pláže

Tuto knihu jsem nosila v hlavě asi rok, znala jsem její obsah i název a často mi přicházely na mysl celé pasáže, které do knihy jednou dám. Jednou, až knihu začnu psát. Měsíce plynuly a pořád nic. Kniha nějak ne a ne se sama napsat. Až pak jednoho letního dne jsem se rozhodla. Pokud budu svůj závazek stále odkládat, zůstane jen někde zastrčený v kolonce „nesplněné sny“. A to není můj styl.

A tak jsem si vymezila čas, kdy se do toho pustím, a když přišel stanovený den, sedla jsem si a psala a psala, tvořila, propojovala už dříve napsané s nově napsaným. Pod rukama rostly stránky, na kterých byly mé příběhy a příběhy dalších lidí, kterým tímto velmi děkuji za sdílení příběhů, které se touto knihou prolínají, i rychlost, jakou mi je dodali. Psala jsem. Teď, nebo nikdy.

Za pět dní byl text knihy na světě a já jsem nadšená, že 3 dny po otevření objednávek je objednáno už neuvěřitelných 2,238 knih! (počet objednávek k času 19.11. 19:00, číslo dále roste). Je to pro mě velká radost a zároveň velký závazek.

Co Vám tato kniha přinese

Chci, aby tato kniha byla pro vás inspirací k tomu, že život jde žít i jinak než otročit v systému, kde se čas vyměňuje za peníze. Chci vám ukázat, že si můžeme plnit sny, jakkoli jsou bláznivé, a že všechna omezení stojí jen v naší mysli jako zdi, za kterými se ty sny skrývají. Chci, aby tato kniha některé z těchto zdí, na kterých je napsáno „Toto nejde!“, zbourala, otevřela nové obzory a vrátila vám křídla ke svobodě, o kterých jste možná už zapomněli, že je máte. Chci, aby vám kniha ukázala, že podnikání z pláže je styl života, který je dnes díky internetu dostupný pro každého.

Já dnes žiju svůj život naplno a plním si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Vždycky to tak nebylo, jak se dočtete v první kapitole této knihy. Před pár lety jsem se ale rozhodla, že už nechci, aby mi dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách a nezbylo po nich nic než vzpomínka na každodenní rutinu, stres, nejistotu a pocit viny za nesplněné touhy a přání.

Jednoho dne jsem se rozhodla ty šedivé dny, které se slévají do jedné velké neurčité hmoty minulosti, proměnit v Život. Nemám kouzelnou hůlku, a tak se to nestalo ze dne na den. Stala se z toho dobrodružná cesta, cesta života, cesta podnikání z pláže.

Společný jmenovatel: Svoboda

Věřím, že lidské příběhy mají potenciál inspirovat, naučit, nasměrovat, měnit úhly pohledu, rozhoupat ke změně. A proto sdílím svůj příběh i příběhy dalších podnikatelů, kterými se prolíná jedno společné slovo. Tím slovem je svoboda. Svoboda žít život podle našich představ, jít za našimi sny a vyměnit šedivé dny za barevný život.

Chvílemi mi možná budete děkovat a říkat si, že to je přesně to, co jste si potřebovali přečíst. Chvílemi mě možná budete nesnášet a říkat si, že jsem přece úplně, ale úplně mimo. A chvílemi vám to třeba bude z celého srdce jedno a necháte slova jen tak plynout. To všechno je v pořádku.

O tom všem je život. A tato kniha je o životě. O životě plném svobody, radosti a naplnění, který čeká na každého z nás, až se s chutí ponoříme do jeho vod a okusíme všechno, co nám nabízí. Ne jen tak špičkou prstu u pravé nohy, ale celí, od hlavy až k patě.

Užijte si čtení – knihu je možné objednat zde >>

 

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře
 1. Jan Čejka napsal:

  Paráda, to vypadá zajímavě.
  Objednáno, zaplaceno, vyhlížím pošťačky 🙂

  • Ivi napsal:

   …taky objednáno, taky zaplaceno, taky vyhlížím pošťačky, ale dodnes jaksi marně…kniha ještě nedošla 🙁 😉

 2. Mně kniha došla až zázračně rychle na to, jak jsem na některé balíky vyčkávala týden… A stejně rychle se i četla. Doslova jedním dechem, taková opravdu svěží a dynamická a pro mě byly užitečné hlavně životní okolnosti ve vědomém popisu akce a reakce… RADOST…

 3. Vlaďka napsal:

  Milá Stáňo, Vaše kniha byla pro mě pohlazením, když jsem ji četla o vánočních svátcích. DĚKUJI. Je velmi inspirující a dodává odvahu vykročit svojí vlastní cestou 🙂 Líbí se mi celá Vaše práce. Je mnoho blogů, které se snaží inspirovat lidi k naplnění svých snů, ale pro mě jste nejlepší !!!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů