A když budou všichni podnikat z pláže, kdo nám bude péct rohlíky a učit naše děti?

Čas od času se setkávám s komentáři a názory, které se ostře vymezují vůči podnikání z pláže. Jak můžu takovou myšlenku šířit do světa? To se jako všichni odeberou na ty pláže a kdo nám pak jako bude péct rohlíky, cha? Kdo bude učit naše děti? Kdo nás bude léčit? A kdo vyvážet odpadky?

To si opravdu myslím, že jako teď budou všichni podnikat z pláže? A co z pláže… podnikat všeobecně! Jasně, všichni teď začneme podnikat a injekce si budeme píchat sami… Hm, to bude na těch plážích přecpáno. Anebo je to jinak?

Je.

Nesním o tom, že udělám z celého světa plážové podnikatele

Věřím, že lidé mají různé sny a touhy. Já jsem vždy snila o cestování, svobodném životě a odjakživa bylo mou vášní inspirovat lidi, aby si plnili své sny. Aby jen nekecali, ale udělali ze svých snů plány.

Kdysi jsem se pokoušela měnit nejbližší lidi okolo sebe, kamarády u piva. Neobstála jsem. Proč? Nutila jsem jim cestu, která nebyla pro ně.

Neříkám, že ti lidé byli špatní, jen nerezonovali s mými názory. A je to ok.

Jsou lidé, kteří sní o tom, že budou mít šťastnou rodinu, děti a psa. Jsou lidé, kteří sní o tom, že se stanou úspěšným sportovcem, stanou se součástí slavné kapely nebo objeví zázračný lék. Jsou lidé, kteří sní o světě, kde lidé respektují přírodu. Jsou lidé, kteří mají vášeň pro veterány, kočky, zahrádkaření nebo pečení buchet.

A je to skvělé!

Je jedno, jestli podnikáte z pláže, nebo učíte ve školce.

Podstatné je toto:

Děláte něco, co vás naplňuje?

Děláte práci, kterou milujete a baví vás?

Žijete život, ve kterém jste šťastní?

Žijete příběh, který chcete vyprávět?

Pokud ano, pak je jedno, jestli jste na levé straně, nebo na pravé, jestli chodíte do práce, nebo podnikáte. Jestli podnikáte z kanceláře, nebo z pláže.

Osud světa je v rukou snílků, kteří mají vášeň. A je jedno, jestli máte vášeň pro elektrickou kytaru, živou stravu, učení malých dětí, přirozené porody, ochranu přírody, architekturu, krásu, jógu, tenis, podnikání z pláže…

Pokud děláte to, co milujete, pak změníte svět. Minimálně ten malý kousek kolem sebe. 🙂

Typic (21)

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů