Jaký byl rok 2014? Podnikání z pláže se dařilo :)

Celkový výdělek za oba eBooky v roce 2014 je 478 458 Kč.

Kniha Podnikání z pláže odputovala za prvních 6 týdnů, co je na světě, k 4 803 lidem.

Moje databáze narostla o 341%.

To vypadá na úspěšný rok 🙂

S koncem roku přichází vždy bilancování uplynulých měsíců. Pro mě byl letošní rok rozhodně zajímavý. Byl to rok, kdy jsem poprvé překročila rovník a navštívila Asii. Rok, kdy jsem si splnila jeden ze svých největších snů a vydala se na trek do Himalájí. Rok, kdy jsem vydala svou knihu Podnikání z pláže. Rok, kdy jsem měla spoustu času pro sebe, strávila nezapomenutelné i mile každodenní chvíle se svými dětmi a se svým mužem.

Zároveň to byl rok, kdy jsem se musela naučit spoustu lekcí a ne vždy mi v nich bylo dobře. Uvědomuju si ale, že právě díky těmto lekcím jsem zase povyrostla o velký kus a i díky těmto lekcím se mému plážovému podnikání v tomto roce dařilo velmi dobře.

Takže pár čísel roku 2014

1. Úspěšnost prodeje Jak napsat eBook za 14 dní v roce 2014

Mým hlavním produktem, který už druhým rokem prodávám pomocí systému podnikání z pláže je eBook Jak napsat eBook za 14 dní. V prvních měsících po zahájení prodeje v roce 2013 jsem měla ještě pochyby, jestli se tento trend dokáže udržet dlouhodobě. Dnes už pochyby nemám. Za rok 2014 se prodej eBooku stabilizoval a osobně mám pocit, že tento obor je v našich končinách stále na začátku a čeká ho růst.

V roce 2014 si koupilo eBook Jak napsat eBook za 14 dní 470 lidí.

Výdělek z eBooku Jak napsat eBook za 14 dní byl v roce 2014 328 483 Kč. 

To je průměrný výdělek 900 Kč na den.

Výsledek bude pravděpodobně ještě o něco vyšší, protože některé faktury za objednávky z posledního týdne ještě nejsou zaplaceny.

Garance vrácení peněz využilo v roce 2014 celkem 19 klientů, kteří nejsou započítáni ve statistice výše a celkově jsou to tedy cca 4% z 489 celkově zaplacených objednávek.

Zatímco v minulém roce byla hlavním zdrojem mých prodejů affiliate propagace, v letošním roce se partneři na prodeji ebooku podíleli pouze ze 14% a přivedli 66 konverzí, tedy 66 prodejů eBooku bylo přes affiliate partnery s celkovou provizí 15 640 Kč. 

86% prodejů eBooku pocházelo z mé databáze kontaktů nebo od nově příchozích klientů, což v podstatě jen potvrzuje to, co dlouhodobě své klienty učím – v okamžiku, kdy začnete budovat databázi kontaktů, pravidelně s nimi komunikujete, publikujete hodnotný obsah a nesnažíte se neustále něco prodávat, odtartujete raketový růst svého podnikání.

* nesrovnalosti v číslech (zpětná kontrola) jsou způsobeny tím, že cena eBooku v eurech je jiná a někteří partneři mají vyšší provizi, než je základ. 

2. Úspěšnost prodeje eBooku Jak úspěšně prodávat eBook v roce 2014

Celkově si koupilo eBook Jak úspěšně prodávat eBook v roce 2014 128 lidí.

Celkový výdělek z eBooku Jak úspěšně prodávat eBook v roce 2014 je 134 120 Kč.

Z toho 40 objednávek bylo za plnou cenu 1 390 Kč a 88 zaplacených objednávek v srpnové akci za 890 Kč, kdy prodej eBooku skončil.

Jako upsell k této akci se také prodával eBook Jak napsat eBook za 14 dní, kdy si ho koupilo dalších 23 lidí, kteří nejsou započítáni ve statistkách výše. Výdělek z tohoto eBooku zde byl 15 855 Kč.

Přes affiliate partnery bylo uskutečněno 7 prodejů s celkovou provizí 2 393 Kč, což je cca 6% z celkového objemu prodejů. 94 % prodejů jsou od lidí v mé databázi kontaktů nebo od nově příchozích. 

Garance vrácení peněz využili 4 lidé, což jsou 3% z celkového objemu prodejů.

Celkový výdělek za oba eBooky v roce 2014
je 478 458 Kč

328 483 Kč (eBook 2) + 134 120 (eBook 2) + 15 855 (eBook 1 jako upsell) = 478 458 Kč

To je průměrně 39 871 Kč měsíčně a 1 310 Kč denně 🙂

3. Úspěšnost knihy Podnikání z pláže

V listopadu 2014 jsem vydala svou knihu Podnikání z pláže a v prvních dnech bylo možné si ji objednat zdarma za poštovné. Této akce využilo přes 4000 lidí, z nichž 3 750 reálně poštovné zaplatili a knihu dostali. V následujících dvou týdnech se akce ještě zopakovala pro klienty mých partnerů a tak se celkové číslo objednaných knih vyšplhalo na neuvěřitelných 5 083 objednávek, z nichž poštovné zaplatilo 4 652 lidí. 

57% objednávek knihy bylo v rámci této akce přes mé skvělé partnery, kterým tímto ještě jednou děkuji za podporu.

Dalších 151 lidí si koupilo knihu od skončení akce.

Celkově tedy kniha odputovala za prvních 6 týdnů, co je na světě, k 4 803 lidem.

WOW! Musím říct, že toto číslo mě velmi přikvapilo, skoro až mírně šokovalo. Dokonce jsem si musela po měsících odolávání konečně domluvit asistentku, aby mi pomáhala s náporem emailů, dotazů a řešením nejrůznějších situací spojených právě s distribucí knihy.

Od nového roku se již kniha bude prodávat v plážově podnikatelském režimu, celou distribuci mi zajišťuje služba eSkládek a pro mě to je potvrzení toho, že podnikání z pláže je možné i s fyzickými produkty 🙂

4. Nárůst databáze kontaktů o 341 %

31. prosince 2013 jsem měla v databázi 4,103 kontaktů.

30 prosince 2014 mám v databázi 14 003 kontaktů.

Za rok mi tedy do databáze přibylo 9 900 kontaktů, což je nárůst o 341 %.

Jak?

Samozřejmě žiju příběh, který chci vyprávět 🙂 A tak jdu příkladem. Cca 80% těchto kontaktů jsem získala díky svým eBookům. 

Když nakouknu do SmartEmailingu do seznamů, vidím tedy:

6 926 lidí, kteří si stáhli eBook Z vystresované matky podnikatelkou z pláže

3144 lidí, kteří si stáhli eBook s názvem eBook jako klíč k zákazníkově srdci i peněžence

Pokud vám nesedí těch 80%, je to tím, že cca 2000 lidí, kteří si tyto eBooky stáhli, byli v mé databázi už dříve. Zbylých 20% nových kontaktů ke mě přišlo přes knihu Podnikání z pláže nebo skrze další drobné formuláře a eBooků, které mám ke stažení na svých stránkách.

5. Blog stanislavamrazkova.cz jste navštívili celkem 61 835 x

Moje webové stránky letos zaznamenaly 61 835 návštěv, a po stránkách, které mám jako hlavní stránky v záhlaví, byly nejnavštěvovanější a nejčtenější tyto články:

 1. Příznaky: „Nemám čas“ Diagnóza: Novodobý mor (3 454 návštěv)
 2. Co nabídne život, když člověk pustí kontrolu (2 869 návštěv)
 3. Jak vydělávat na internetu? Zmáčkněte ODESLAT a vydělávejte 🙂 (2 816 návštěv)
 4. Finanční svoboda, finanční nezávislost… (2 328 návštěv)
 5. 5 online nástrojů, které používám pro své podnikání každý den (2 234 návštěv)

Za rok 2014 jsem napsala 20 nových článků pro tento blog, vydala jsem 2 eBooky, knihu a zúčastnila jsem se asi 15ti webinářů, z nichž ten nejúspěšnější ku příležitosti spuštění aplikace MioWeb 2.0 vydělal za jeden večer 1 milion korun a v přímém přenosu jsem tam za 2 hodiny vytvořila webové stránky, které už na konci webináře vydělávaly.

Podstatnou část roku jsem spolupracovala s Firmou 2.0 a mimo jiné jsem vytvořila blog www.podnikamesrdcem.cz. Vystupovala jsem na akci Digital Summit a Milionová žena, byla jsem projektovou manažerkou programu Cesta pravého muže a partnersky jsem se zapojila do kampaní Radost z prodeje a Hrajeme si na burze.

A co dále?

Posledních pár dní pracuju, až se ze mě kouří… Natáčím, píšu a tvořím. Co? To se včas dozvíte 🙂

Musím se přiznat, že chvílemi se mi už nechce. Ale před pár dny jsem na webu Richarda Branson zahlédla tento článek a v něm tento citát: „Leadership is the capacity to translate vision into reality.“ – „Leadership je schopnost převádět vizi do reality.“

Celkem mě nakopnul do dalšího tvoření. Věřím totiž, že v příštím roce převedu mnoho vaších vizí a snů do reality a že všechno mé aktuální tvoření bude pro vás velkým přínosem. 

Těším se na společnou cestu 🙂

Přeji Vám do roku 2015 otevřenou mysl, statečné srdce a splnění těch nejúžasnějších snů, které máte.

 

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře
 1. Skvělý rok Stáňo! Moc pěkné zhodnocení, čísla a informace. Líbí se mi co děláš a jak to děláš a těším se na věci, které chystáš na příští rok!

 2. Karel Macalík napsal:

  Blahopřeji k úspěchům a příští rok 2015 bude jistě ještě lepší :).

  Vše nejlepší do nového roku.

 3. Karolína napsal:

  Stáňo,

  ta čísla jsou dechberoucí 😀 Přeji, ať se do dalšího Silvestru opět zněkolikanásobí 🙂 Upřímně si nedovedu příští rok představit, neboť už ten letošní byl jako hurikán změn a energie 😀 😀

  Držím palce a těším se na info o nových projektech!

  – Karol

 4. Jakub Herrmann napsal:

  Super souhrn 🙂 Moc rád čtu ohlédnutí za posledním rokem.

  Těším se s čím přijdete 🙂

 5. Fero napsal:

  Klobuk dolu, zarobili ste za rok 2x viac ako ja ked chodim normálne kazdy den do práce, z ktorej nemám takú radost a nenaplna ma tak, ako asi vas naplna vasa praca.

  Blahozelam.

  Fero

 6. Martin napsal:

  Stáňo impozantní čísla, gratuluji. Překvapila mne ta udržitelnost, očekával bych rovněž spíše průběh dle Gaussovy křivky 🙂 Jen tak dál, výborná práce!

 7. Stáňo, moc Ti fandím, jsi pro mě neuvěřitelnou inspirací! To co jsi dokázala v minulém roce je perfektní, těším se, co nového se od Tebe naučíme letos 🙂 Držím palce!

 8. Kateřina Hanáková napsal:

  Milá Stáňo,
  gratuluji k velice úspěšnému roku a přeji, aby tento nový byl ještě lepší! Nadšeně sleduji všechny Vaše články a knížku mám u postele a pořád dokola si v ní čtu 🙂 Je skvělé, že ukazujete, že podnikání z pláže není jen sen, ale je to sen, který se dá splnit!
  Děkuji za vše, co pro nás snílky děláte a těším se, že se potkáme na některé pláži osobně!

 9. Petra napsal:

  Az ste z toho zaplatila dane a vsetky povinne odvody, tak mi to stale nevychadza na chodenie po svete a zivot ‚na plazi‘ (aj s detmi). No ale ked to tvrdite.. Neni to len ten vas oblubeny „marketing“???

 10. Forex Ivo napsal:

  Velice oceňuji otevřenost tvého finančního reportu 🙂 Věci se na českém internetu začínají přibližovat celosvětovému standardu, což je jistě super. Držím palce, ať je 2015 ještě lepší, jak 2014!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů