[VIDEO] Co kdyby to šlo i jinak…?


Už jste si někdy na dovolené řekli: „Hm, kdybychom tady mohli být ještě tak o týden déle…“, a s povzdechnutím si uvědomili, že je to vlastně jen přání, a přijali fakt, že TO NEJDE. Mávli jste nad tím rukou a nechali to být.

Už jste si někdy řekli: „Kdyby tak šlo…“, a doplňte si zbytek věty?

Určitě ano. Každý člověk si za den něco přeje a po něčem touží nespočetněkrát, vědomě i nevědomě. Ale spoustu těch přání zametáme pod koberec.

Více o tom mluvím ve videu:

Co kdyby to ale šlo i jinak?

Co kdyby všechna vaše kdyby a kéž by měla potenciál se zrealizovat?

Pokud své přání necháte ve stadiu „kdyby“, jste v podstatě v roli oběti, v roli pasivního účastníka, kterému se život děje a nemá jej ve svých rukách.

Často zůstáváme u toho kdyby a kéž by, protože nevidíme jiné možnosti. Máme pocit, že danou situaci nemůžeme nijak ovlivnit.

Všechna vaše kdyby a kéž by se ale mohou zrealizovat. A dělí vás od nich jedna věc.

A tou je – Rozhodnutí.

Rozhodnutí, že to tak chceme. Rozhodnutí, že nejsem oběť, ale jsem tvůrce svého života a mám ho pevně ve svých rukách. Jen já mám zodpovědnost za to, co se mi děje, a zodpovědnost za to, jak se rozhodnu.

V momentě, kdy uděláme to rozhodnutí, tak najednou víme, co je potřeba udělat, abychom danou věc zrealizovali. Rozhodnutí dává našemu nápadu sílu a v tu chvíli se z něj stává plán.

Neznamená to, že to pak je lehké zrealizovat. Ale díky rozhodnutí najednou vidíme, co všechno je potřeba udělat, aby se z toho „kéž by“ stala realita.

ROZHODNUTI

A tak to zkuste i vy

Začněte klidně maličkostmi. Až vás příště napadne něco, co bude začínat slovy – „kdyby tak šlo…“, tak udělejte rozhodnutí. Rozhodnutí, že vaše plány neskončí slovem KDYBY. Rozhodnutí, že do toho jdete.

A následně změňte svoje přání v konkrétní plán. Ujasněte si, jaké kroky musíte udělat, abyste jej zrealizovali, překonejte svou lenost, strach, nechuť, protože ty na 100 % přijdou a budou vám vysvětlovat, že to nemá smysl.

Má. Překonejte to a jděte do toho.

Žijeme jenom jednou a je škoda o životě jen mluvit a snít a říkat si, jaké by to bylo, kdyby… Život je potřeba žít naplno, a to znamená změnit svoje sny v plány. Vzít zodpovědnost do svých rukou. A rozhodnout se, že svá KDYBY proměníme v ZÁŽITKY.

Žijeme jenom jednou a je škoda o životě jen mluvit a snít a říkat si, jaké by to bylo, kdyby...

Život je potřeba žít naplno a to znamená změnit svoje sny v plány.

Vzít zodpovědnost do svých rukou. A rozhodnout se, že svá KDYBY proměníme v ZÁŽITKY.

playa-diamante

Stáňa Stiborová
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka knihy Podnikání z pláže a oblíbeného online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Více o Stáni najdete tady.

Stáni můžete napsat na stana@podnikanizplaze.cz Připojte se mezi plážové podnikatele na facebooku.
Komentáře
  1. Martin Brett napsal:

    Děkuji za motivaci, máte úplnou pravdu. Zjistil jsem, že svoje „kdybych tady tak mohl zůstat déle…“ jsem postupem věku a nabíráním zkušeností transformoval do „co musím udělat, abych tady mohl zůstat déle“……velice rád sleduji Vaše videa a čtu Vaše slova, opravdu pomáhají. Vaše nelehká životní cesta mě velice inspiruje a vsadím boty, že inspiruje i mnoho dalších lidí. Děkuji Vám, že jí s námi sdílíte. Btw jste pro mne živým důkazem, potvrzující „všechno jde, když se chce a fakt se pro to rozhodnu“. Děkuji.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů