V této sekci ráda uveřejňuji neobvyklé obory činnosti a podnikání a ten dnešní tam rozhodně patří. Asi znáte to obvyklé "dělej, co tě baví", případně "dělej to, v čem si expert, jde to v jakémkoli oboru". A vy pak marně přemýšlíte, jak by se vaše životní moudrost nebo váš koníček dal zúročit a udělat z něj byznys. Znám hodně lidí, kteří mají pocit, že jsou prostě obory, ve kterých to nejde.

O to větší mám radost, když pak vidím pro mě nové a neobvyklé podnikatelské aktivity, jakou je například projekt Aktivní singles Vaška Ptáka. A má radost se násobí, když tyto projekty umí využít pro svůj online marketing eBook jako nástroj pro budování databáze, důvěry a prostředku pro následný email marketing. A to se v tomto projektu podařilo.

Vašek Pták napsal svůj eBook podle Jak napsat eBook za 14 dní a vy si můžete o tom, jak na tento nápad přišel a co ho vedlo k realizaci projektu a napsání eBooku, poslechnout ve videu níže. 

Jeden malý vhled, než se kouknete na video:

V eBooku Jak napsat eBook za 14 dní mluvím o tom, že Váš eBook zdarma by měl nabízet řešení na nějakou otázku či problém, který vaše návštěvníky webu trápí, a tak si chtějí přečíst eBook, který daný problém řeší. Musím se přiznat, že název eBooku Time management mě na první pohled moc nezaujal a v podstatě jsem si říkala, jak to vůbec souvisí s projektem Aktivní singles.

O to větší radost jsem měla po otevření eBooku a přečtení podnadpisu. Celý ebook se totiž i s podnadpisem jmenuje Time management, aneb jak na to, aby nám zbyl čas žít ještě svůj vlastní život. A to je něco, co spousta lidí neumí. Rozhodně bych doporučila Vaškovi používat celý název i ve formuláři, který používá na svých webových stránkách www.aktivni-singles.cz, myslím, že jen takovouto drobou změnou se míra konverze a počet lidí registrovaných do databáze zvýší. (Zkuste sami popřemýšlet taky nad texty na svých webech, často malá změna udělá velké výsledky).

A teď už hurá na video...

Co říká Vašek ve videu:

Zdravím všechny singles a nejlépe aktivní. Jmenuji se Vašek Pták a jsem zakladatelem projektu Aktivní singles. Tento projekt není další z řady seznamek. Můžete tady najít nové přátele, kamarády, najít parťáka na cesty, sport, ale i do divadla, do kina, na koncert. Prostě prožít něco nového s lidmi stejné krevní skupiny.

Před šesti lety jsem zůstal sám s dětmi. Nebylo to jednoduché období a já si mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, žít singles. Děti vyrostly a já udělal zásadní rozhodnutí. Ukončil jsem pracovní poměr jako zaměstnanec a odešel na čas do Anglie a pak do USA. Potřeboval jsem si vyčistit hlavu, srovnat si to, co chci v životě dělat, a získat i nové nápady pro podnikání.

V Anglii jsem, možná náhodou, možná shodou okolností, bydlel v sídlišti pro singles. Ale náhody, jak víme, neexistují. I v USA jsem potkával singles, kteří hledali někoho, s kým by aktivně trávili svůj volný čas, víkend nebo jeli jen tak na výlet. A najednou jsem měl jasno. Ta správná parketa pro mě je vytvořit nabídku pro aktivní lidi žijící singles.

Už v Americe jsem začal dělat první kroky k založení portálu. V této oblasti jsem nikdy nepracoval, a tak bylo nutné začít se vzdělávat. Absolvoval jsem Online akademii Davida Kirše, kde radí: na první straně webu sbírejte kontakty a za to nabídněte nějaký dárek, nejlépe e-book. V květnu to bylo jasné. Napíšu e-book, umístím ho na stránky, žádný problém.

Po příjezdu jsem připravoval texty, grafiku stránek, v létě průvodcoval na cyklozájezdech, tvořil tým, strategii, připravoval velký cyklistický závod. A najednou tu byl podzim. Práce na portálu finišovaly, texty na úvodní stránce hlásaly, že za jméno a e-mail bude ke stažení e-book, ale já ho neměl. Téma jsem měl vymyšlené. Ale jak do toho?

Vzpomněl jsem si, že když jsem kupoval Online akademii, dostal jsem jako dárek knihu od Stáni Mrázkové – Jak napsat e-book za 14 dní. Našel jsem ji, přečetl a hodně se mi ulevilo. Věděl jsem, co chci, kdo to napíše, ale rozplánování termínů, kdy co udělat, a hlavně jak to vše poskládat a upravit, to jsem vyřešené neměl. A tady mi tato kniha hodně pomohla. Přesně tohle jsem potřeboval, takové vedení za ruku. Za tři týdny byla kniha na světě a podle ohlasů se lidem líbí.

Chtěl bych na tomto místě poděkovat Stáni, bez jejíž knihy by to bylo moc těžké. Vám všem, kteří se chystáte psát svůj první, možná i druhý e-book, doporučuji, kupte si tuto knihu. Proč? Protože mně dost pomohla a jsem přesvědčen, že pomůže i vám.

Prvního listopadu letošního roku (2013) jsme tedy spustili náš web a součástí je i můj e-book.

A na závěr bych chtěl ještě připomenout motto, které máme v záhlaví našich stránek: „Teprve, když se přestaneme bát, začínáme žít.“ A to je pravda. Platí to v jakékoliv lidské činnosti. Takže se nebojte, začněte a uvidíte, co se bude dít.

- Vašek Pták
www.aktivni-singles.cz